AKCIJA “ZASADI SVOJ HLAD”: Sadnice jasena za građane Novog Pazara i Tutina
U OKVIRU akcije “Zasadi svoj hlad”, Grada Novog Pazara, Zelenog razvojnog centra i Misije OEBS-a, obezbeđene su sadnice jasena za žitelje ovog grada i Tutina.
Foto: Promo
Za sadnice se ranije prijavilo 129 osoba, a svi oni koji ih već nisu preuzeli mogu to uraditi u ponedeljak ispred zgrade lokalne samouprave, u periodu od 12 do 14 časova.
- Ovakve akcije su veoma važne u kreiranju kolektivne i lične svesti o dragocenosti stvaranja i očuvanja zdrave životne sredine – poručila je šefica kancelarije OEBS-a u Novom Pazaru Mikaela Turman.
“Zasadi svoj hlad” je akcija koja se sprovodi širom Srbije, sa ciljem da se na teritoriji naše države zasadi više hiljada sadnica ovog drveta.
Preporučujemo
AKCIJA CRVENOG KRSTA: 100 sadnica za 10.003 ljudi nestalih tokom sukoba u bivšoj SFRJ
10. 12. 2020. u 20:32
DRVO ZA SVAKOG GRAĐANINA: Ozelenjavanje na području Sremske Mitrovice
09. 12. 2020. u 14:46
"GRADI" ŠTITOVE OD VETRA: Sadnicama iz svog dvorišta pošumljava Belu Crkvu
09. 12. 2020. u 22:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)