RADOVI BOJANA SAVIĆA U MALOJ GALERIJI ULUPUDUS: Kutije bez ptica i brodova

MALA galerija ULUPUDUS, u beogradskoj Uzun Mirkovoj ulici, ugostila je izložbu Bojana Savića, naslovljenu „Kutije sećanja“.

РАДОВИ БОЈАНА САВИЋА У МАЛОЈ ГАЛЕРИЈИ УЛУПУДУС: Кутије без птица и бродова

Mala galerija ULUPUDUS

Kako ističe umetnik, ova postavka je skup „otpalih ideja, vizija ili projekata“. Reč je o radovima koji su dugo stajali po uglovima ateljea ovog autora i – čekali:

-U vreme prvog talasa korone pojavilo se dovoljno vremena za borbu da se te ideje ostvare- ističe umetnik. – U ovom delima, obično objektima, nećete videti uobičajne motive sa mojih slika, ptice ili brodove, već sve što je sakupljeno godinama ili biilo zapostavljeno, zarad komercijalnog slikarstva kojim sam se probijao na slikarsku scenu... Ovo vreme ludosti i nestabilnosti, traži dozu hrabrosti, i verovanja...trudio sam se da iskoračim, da ne kopiram samog sebe, pomerim tačku uvida kako spolja tako i ka unutra, i prevaziđem neke lične sumnje i obrasce razmišljanja.
 
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)