VAŽNA VEST ZA SVE BEOGRAĐANE: Grad dodeljuje subvencije za kupovinu 2.000 bicikala
ZAMENIK gradonačelnika Beograda Goran Vesić danas je ispred Starog dvora razgovarao s članovima Biciklističkog saveza Beograda i najavio da će Grad izdvojiti 10 miliona dinara za subvencije za kupovinu 2.000 bicikala.

Foto: Z. G.
Vesić je rekao da će Sekretarijat za zaštitu životne sredine u ponedeljak raspisati konkurs i izabrati nevladinu organizaciju koja će u ime Grada dati subvencije u iznosu od po 5.000 dinara za 2.000 građana.
Građani Beograda moći će da se prijave na konkurs koji će raspisati ta nevladina orgranizacija početkom septembra, a jedini uslov konkursa je da bicikl bude proizveden u Srbiji.
- Odluka o dodeli subvencija za kupovinu bicikala je u skladu sa planom poboljšanja kvaliteta vazduha, potrebno je da smanjimo broj vozila na ulici i da povećamo broj ekoloških vozila i da omogućimo ljudima da više koriste bicikl - rekao je Vesić.
On je precizirao da će se tokom jeseni završiti izgradnja 150 mesta u gradu za iznajmljivanje javnih bicikala
- Već smo definisali lokacije, sproveli infrastrukturu i na svakoj od tih lokacija biće deset javnih bicikala, što znači da ćemo omogućiti građanima da imaju 1.500 bicikala na raspologanju- rekao je Vesić.
Zamenik gradonačelnika je naveo da će tražiti da se uvede pojam biciklističko-pešačke ulice kako bi se manji broj ulica u gradu pretvorio u ulice koje bi koristili i automobili, ali bi prednost imali pešači i biciklisti.
Rekao je da su u toku pregovori sa Biciklističkim savezom Beograda, da se izgradi objekat za trening za bicikliste koji zbog nedostatka prostora treniraju na ulicama.
- Ukoliko želimo da imamo bicikliste u najvećim trkama, ako želimo da budu uspesni na svetskim takmičenjima, moraju da imaju uslove za trening - objasnio je Vesić.
Trener Biciklističkog saveza Beograda Nebojša Jovanović izrazio je zahvalnost što Grad Beograd učestvuje u promociji biciklizma, a kao najbolju rutu za vožnju bicikla navodi Adu Ciganliju.
- Kad se završi biciklistička staza oko Beograda na vodi, ispod Gazele, pa kad se krene od Nebojšine kule pa do Ade, to je će biti odlična ruta za rekreaciju, a može i da posluži i za trening- objašnjava Jovanović.
Preporučujemo

SVE JE POKOSIO, PA DAO GAS: Novi šokantan snimak divljačke vožnje u Beogradu (VIDEO)
30. 07. 2021. u 20:06

JUBILEJ BOJSA I MANGELOSA: Izložba u Galeriji Gete instituta u Beogradu
30. 07. 2021. u 13:29

NEVEROVATNA GREŠKA RUSIJE Zelenski: Moskva poslala Ukrajini tela 20 ruskih vojnika prilikom repatrijacije
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da se prilikom repatrijacije tela poginulih vojnika ispostavilo da su 20 onih koje je Rusija vratila kao ukrajinske poginule vojnike, u stvari bili ruski vojnici, a da je jedan bio strani plaćenik.
21. 06. 2025. u 15:10

MUP IZDAO HITNO UPOZORENjE ZA GRAĐANE SRBIJE: Odmah pozovite ovaj broj
SEKTOR za vanredne situacije MUP apeluje na građane da budu savesni pri upotrebi otvorenog plamena i, ako primete požar, da odmah pozovu vatrogasno-spasilačku jedinicu na broj telefona 193.
21. 06. 2025. u 15:40

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (1)