OTKRIVAMO: MIODRAG KAPOR NOVI PROMOTER BEOMAJDANA
JUČERAŠNjU tzv. Paradu ponosa obeležio je skandal koji je izazvao samozvani “stručnjak” za energetiku Miodrag Kapor, kada je istakao zastavu sa natpisom Evromajdan Srbija.

FOTO: Novosti
Drugim rečima, Kapor je zloupotrebio tu manifestaciju kako bi pozvao na primenu ukrajinskog scenarija u nasilnom rušenju ustavnog poretka u našoj zemlji, odnosno sprovođenje Beomajdana, čemu istovremeno teže prozapadna opozicija i tzv. ekološki pokreti kroz organizaciju “antilitijumskih” protesta.
Posebno je interesantno to što je Kapor u našoj javnosti odranije prepoznat kao ukrajinski lobista koji koristi svaku priliku da tendenciozno kritikuje srpsko državno rukovodstvo i saradnju sa Ruskom Federacijom u oblasti energetike.
U ostrašćenim izjavama je išao toliko daleko da je svojevremeno optužio Rusiju da je sama sprovela sabotažu gasovoda “Severni tok”. Logično, u sprovođenju te kampanje često je dobijao podršku prozapadnih opozicionih medija, pre svega N1.
Ne treba gubiti iz vida da se zastava Evromajdan Srbija pojavila i prilikom nasilja koje su pojedine opozicione stranke i ekstremističke organizacije, koje i danas organizuju tzv. ekološke proteste, izazvale u decembru 2023. godine u Beogradu, pokušavajući da na ulici prekrajaju izbornu volju građana. Inače, podsećamo da su predstavnici opozicije, pokušavajući da manipulišu narodom, svojevremeno lažno optuživali državne strukture da su ubacivale zastavu Evromajdana na opozicione proteste.
Kada se sve ovo ima u vidu, nesumnjivo je da Kapor duguje javnosti odgovor na pitanja koji se motivi i ciljevi nalaze u pozadini njegovih postupaka i šta u budućnosti namerava da preduzme da bi ih ostvario. Tada će biti jasnije da li i dalje imamo posla samo sa prozapadnim i ukrajinskim lobistom u sferi energetike ili sa čovekom koji Srbiji priželjkuje haos i nasilje u kome bi građani gubili živote, a država bila uništena.
BONUS VIDEO: SPREMAMO PAKAO U SEPTEMBRU: Ćuta opsovao Vučića, pa pozvao na rušenje ustavnog poretka

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)