SELAKOVIĆ: Da li će Vučić posetiti Jasenovac ne zavisi od nas
POSETA predsednika Srbije Aleksandra Vučića Jasenovcu bio bi jedan od izuzetno važnih momenata u istorijskom pomirenju Srba i Hrvata, a da li će do nje doći, o tome odlučuju neke druge instance, izjavio je danas šef srpske diplomatije Nikola Selaković.
Foto: Tanjug
Selaković je za RTS, komentarišući pisanje hrvatskog Jutarnjeg lista da će do posete Vučića Jasenovcu doći uz dva uslova - da ne bude pre jeseni i da bude strogo diplomatski dogovorena, rekao da on nema nikakve zvanične informacije o tome.
- To možda tvrdi određeno glasilo, a ja nisam dobio nikakvu notu od hrvatskog Ministarstva spoljnih i evropskih poslova - rekao je Selaković.
Na pitanje očekuje li tu posetu do 17. septembra, podseća da je taj datum naveden u noti koju je srpsko ministarstvo uputilo Hrvatskoj, a da li će do nje i doći, kaže, ne zavisi od nas.
Selaković je rekao i da kod predsednika Vučića postoji želja da ode u Jasenovac, i ne da bi pravio "haos", kako, podseća, neki manipulišu.
- Dozvolite čoveku da ode na mesto gde mu je ubijen očev otac, i njegova braća. I to je sve, ništa više. Ako neko nije u stanju to da obezbedi, neka se drugi pitaju - rekao je Selaković.
On je rekao i da traju konsultacije u vladi o diplomatskom odgovoru Hrvatskoj na zabranu Vučiću da ode u Jasenovac, dodajući da ima više mehanizama, o kojima će se razgovarati.
- Važno je da Srbija u ovoj stvari nije povukla nijedan potez koji se može njoj staviti na teret - rekao je Selaković.
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (13)