VRŠAC URUČIO PRIZNANJA ZASLUŽNIM GRAĐANIMA: Obeležen Dan i slava Grada – Sveti Teodor Vršački (FOTO)
SVEČANOM akademijom u Kongresno-muzičkoj dvorani Centra „Milenijum“, Vršac je danas obeležio Dan i slavu Grada – Svetog Teodora Vršačkog.

Foto: Grad Vršac
Tim povodom su tradicionalno uručena i javna priznanja zaslužnim pojedincima, koje su predlagali građani, ustanove i brojne organizacije.
Počasnim građaninom Vršca proglašen je doktor političkih nauka iz Beograda Rade Rakočević, čija je porodica već šest godina ponosni donator najveće nagrade za poeziju u Srbiji „Vasko Popa“, koja se dodeljuje u Vršcu.
Nagrada za životno delo otišla je u ruke profesorke muzičke kulture Anđelke Sučević, inače osnivača Gradskog hora „As“, koja i u devetoj deceniji života predano vodi tu skupinu svih generacija i nacija.
Za izuzetan doprinos u oblasti privrede i razvoju Vršca, lokalnom privredniku Nenadu Batalu uručena je Povelja Grada Vršca.

Foto: Grad Vršac
Isto javno priznanje dobio je i neurolog dr Veselin Savić, dugogodišnji lekar Specijalne bolnice za psihijatrijske bolesti „Dr Slavoljub Bakalović“ iz Vršca, kao i pomoćnica ministra prosvete za dualno obrazovanje Gabrijela Grujić, koja je zaslužna za transformaciju Vazduhoplovne akademije u Vršcu.
Priznanja su im uručili gradonačelnica Vršca Dragana Mitrović i njen zamenik Dejan Santrač.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)