CEO SVET BRUJI O FILIPU PAVIĆU! Ko je novi Bajernov klinac na "ić"?
Revanš utakmica osmine finala Lige šampiona protiv Atalante ostaće upamćena ne samo po ubedljivoj pobedi minhenskog Bajerna, već i po rađanju novog fudbalskog čuda.
Foto: Profimedia
Trener Vinsent Kompani povukao je hrabar potez i u vatru bacio 16-godišnjeg defanzivca hrvatskih korena, Filipa Pavića, koji je upravo na ovoj velikoj sceni zabeležio svoj debi u seniorskom fudbalu.
Pavić je na teren istrčao u 72. minutu, zamenivši iskusnijeg sunarodnika Josipa Stanišića pri sigurnom vođstvu Bavaraca od 4:0. Tim trenutkom, sa svega 16 godina i 58 dana, mladi stoper postao je drugi najmlađi debitant u prebogatoj istoriji kluba, odmah iza rekordera Paula Vanera.
Uspon Filipa Pavića bio je meteorski. Rođen 19. januara 2010. godine, fudbalsku azbuku počeo je da uči u malom klubu SV Valdperlah, odakle je još 2019. godine stigao u Bajernovu akademiju. Njegov talenat nije prošao nezapaženo – Kompani ga je priključio treninzima prvog tima još dok je imao 15 godina, ali su stroga pravila Nemačkog fudbalskog saveza tada odložila njegov zvanični debi.
Foto: Profimedia
Nakon što je nedavno prekomandovan iz U-17 u U-19 selekciju, bilo je jasno da je pitanje dana kada će zakoračiti na veliku scenu. Da Bajern sa njim ima dugoročne planove, potvrđuje i profesionalni ugovor potpisan početkom godine, koji ga vezuje za Minhen čak do leta 2029. godine.
Pavić se primarno snalazi na poziciji štopera, ali zahvaljujući sjajnoj tehnici i čitanju igre, podjednako kvalitetno može da pokrije pozicije desnog beka i zadnjeg veznog. Upravo ta univerzalnost čini ga jednim od najuzbudljivijih projekata evropskog fudbala.
Iako je prošle godine dobio poziv za hrvatsku U-15 selekciju, mladi defanzivac je za sada ostao veran „Pancerima“. Ipak, prema FIFA pravilima, vrata za promenu sportskog državljanstva su i dalje širom otvorena, što će u narednim godinama sigurno biti tema velikog "rata" dva saveza za ovog vunderkinda.
Preporučujemo
LEGENDA NA ČELU SEVILjE: Čuveni fudbaler postao vlasnik španskog velikana!
12. 05. 2026. u 15:33
PORUKA KOJA KIDA DUŠU: Emotivne reči na kraju karijere bivšeg ljubimca grobara! (VIDEO)
12. 05. 2026. u 15:21
POSLE 20 DUGIH GODINA: Betis ima sve u svojim rukama i nalazi se nadomak plasmana u Ligu šampiona
ANDALUŽANI samouvereno drže peto mesto koje vodi u Ligu šampiona, a priliku da se još više približe evropskoj eliti imaće večeras na "Kartuhi" gde će od 20 časova ugostiti Elče.
12. 05. 2026. u 07:40
I ČUVENI "GROBARI" DOŠLI NA KOMEMORACIJU VLADIMIRA CVETKOVIĆA: Kakve scene na Marakani... (FOTO/VIDEO)
Činjenica da je umro Vladimir Cvetković, legenda i košarkaškog i fudbalskog kluba Crvena zvezda, okupila je danas na Marakani ne samo one kojima su crveno-beli u srcu, već i crno-beli, jer je donedavno malo ko e znao da je čuveni "Cvele" svojevremeno bio i "spasilac" FK Partizan.
12. 05. 2026. u 12:20
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)