SAKUPILI DVE TONE OTPADA: Akcija novosadskog udruženja „Čepom do osmeha“ u Sjenici
NOVOSADSKO Udruženje „Čepom do osmeha“ organizovalo je akciju sakupljanja smeća i otpada na tri lokacije u Sjenici, oko škole i starog groblja, Ski centru „Žari“ i oko doma zdravlja.
FOTO: Čepom od osmeha
Učestvovali su učenici OŠ „Svetozar Marković“ na čelu sa direktorom Senadom Gicićem, profesorom Seadom Tokovićem i nastavnikom Dinom Lakotom, vaspitačice vrtića „Maslačak“, volonteri i građani, kao i direktor ustanove za sport Ervin Latović, koji je obezbedio prevoz za učenike do ski centra „Žari“.
Sakupljeno je 2.035 kilograma otpada, pet ambalaže, plastike, staklene ambalaže, papira, guma, šuta. Deo otpada će biti razvrstan i recikliran. Reciklabilnog otpada je 341 kilorama, a sav prihod ide u humanitarne svrhe, za kupovinu pomagala za decu sa smetnjama u razvoju.
Održana je i edukativna-ekološka radionica u OŠ „Svetozar Marković“ na kojoj je bilo 176 učenika, a cilj je podizanje ekološke svesti kod mladih i shvatanje značaja zaštite životne sredine.
Eko karavan „Čisto iz ljubavi“ nastavlja svoj uspešan put u zaštiti životne sredine novim akcijama po celoj Srbiji, a sledeće destinacija je Raška, a zatim slede Beograd, Nova Pazova, Negotin, Bor, Kraljevo, Goč, Lapovo i Loznica.
Preporučujemo
ŠTA SE OVO DEŠAVA U BRISELU? EU ubeđuje Belgiju da prihvati plan koji bi razbesneo Rusiju, vode se razgovori van glavne sale samita
EVROPSKA komisija i Belgija trenutno vode intenzivne razgovore van glavne sale samita kako bi usaglasile najosetljivije delove plana Evropske unije za korišćenje 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine u korist Ukrajine, reklo je za Politiko pet diplomata i zvaničnika EU upoznatih sa tokom pregovora.
18. 12. 2025. u 16:38
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
VIDITE SNIMAK - ŠUTIRAJU GA: Vujadin Savić napadnut u Beogradu - usred tržnog centra (VIDEO)
BIVŠI fudbaler Crvene zvezde navodno je napadnut u jednom tržnom centru u Beogradu.
18. 12. 2025. u 22:08
Komentari (0)