NOVOSAĐNI, LENKI (2) JE POTREBNA VAŠA POMOĆ: Humanitarni koncert za bolesnu devojčicu sutra u Novom Sadu

Љ.П.

20. 06. 2023. u 17:26

UČENICI i profesori novosadske Gimnazije "Isidora Sekulić", u sredu, 21. juna organizuju humanitarni koncert sa početkom u 18.30 časova, a sav prihod namenjen je lečenju male Lenke Lazarević iz Novog Sada.

НОВОСАЂНИ, ЛЕНКИ (2) ЈЕ ПОТРЕБНА ВАША ПОМОЋ: Хуманитарни концерт за болесну девојчицу сутра у Новом Саду

FOTO: Privatna arhiva

Na koncertu učestvuju učenici i profesori gimnazije, kao i njihovi prijatelji.

Organizovanje humanitarnih kulturnih manifestacija, kako navode  u "Isidorinoj" gimnaziji,  koje realizuju  učenici na inicijativu Đačkog parlamenta, uz koordinaciju psihološko – pedagoške službe jedna je od značajnih tradicija naše škole.

Lenka Lazarević nema još dve godine. Njoj je u junu prošle godine dijagnostikovana akutna leukemija limfoblastnih ćelija. U pitanju je jedna od najsurovijih dijagnoza koju roditelj može čuti za svoje dete.

Odmah je započeto lečenje citostatskom terapijom. Nakon devet meseci intenzivnog bolničkog lečenja, usledila je terapija održavanja. Posle samo dva meseca bolest se, nažalost, vratila.

Mala Lenka Lazarević ponovo prima citostatsku terapiju. Jedina nada za potpuno izlečenje je hitna transplantacija koštane srži u inostranstvu.

Foto: Budi human

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLANIRAM SVOJU SAHRANU Voditeljka o teškoj bolesti

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti

ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.

15. 06. 2025. u 21:19

Komentari (0)

NEOČEKIVANO: Evo šta radi Ana Ivanović, dok svet priča o razvodu! Srpkinja iznenadila sve (FOTO)