VUKAŠIN OBRADOVAO KIKINĐANE: Prvoj bebi od grada 50.000 dinara (FOTO)
PRVI dan u Novoj, 2023. godini Kikinđanima je doneo lepu vest. Na Porođajnom odeljenju Opšte bolnice, jutros oko devet sati, rođena je prva beba, dečak Vukašin Kondić, težak 3,8 kilograma i dugačak 54 centimetra.

Foto: R. Šegrt
Dečak je doneo veliku radost i sreću majci Ivani i ocu Vojislavu, a dobio je i najviše ocene lekara. Majka i beba se dobro osećaju.
- Ovo nam je drugo dete, već imamo ćerku Elenu od sedam godina. Njoj se ispunila želja da dobije brata. Vukašin je malo čekao da nam se pridruži, termin za porođaj je bio 27. decembar, ali sve je u najboljem redu i porođaj je protekao vrlo dobro. Pokloni od grada i Crvenog krsta mnogo znače - rekla je ponosna majka Ivana (30).
Vukašina i druge bebe i majke na Porođajnom odeljenju odmah danas posetili su gradonačelnik Nikola Lukač i predstavnici Crvenog krsta Kikinde i uručili im darove. Kao prva beba rođena u ovoj godini Vukašin Kondić od Grada je dobio 50.000 dinara.
- Grad nastoji da kroz više mera populacione politike podstakne rađanje i pomogne mladim roditeljima ne samo na početku. Raduje nas da je prošle godine rođeno 40 beba više nego pretprošle – naveo je Lukač.
Sve bebe koje se nalaze na Porođajnom odeljenju kikindske bolnice dobile su poklone od Crvenog krsta Vojvodine, a sadrže sve što je potrebno za prve dane. Kikindski Crveni krst je, simbolično, uručio prvu člansku kartu, kao znak da na ovu orgnaizaciju uvek mogu da računaju svi građani.
Na Porođajnom odeljenju kikindske bolnice prošle godine obavljena su 492 porođaja, što je više nego godinu dana ranije.
BONUS VIDEO - TRADICIJA KOJA DECI VRAĆA OSMEH NA LICE: Ulica otvorenog srca i ove godine u Beogradu

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

OGLASILA SE BILjA NAKON RASTANKA OD ACE ILIĆA: "Videću kako vreme prolazi..."
IAKO rastavljeni, Bilja i Aca imaju veliki razlog za slavlje.
01. 10. 2025. u 12:20
Komentari (0)