UBIO TRI MEDICINSKE SESTRE: Još se ne zna ko stoji iza napada u Avganistanu

30. 03. 2021. u 13:36

NAORUŽANI napadač je u avganistanskom gradu Džalalabadu ubio tri medicinske sestre koje su radile na vakcinaciji protiv dečje paralize, a odvojena eksplozija je oštetila prostorije lokalnog ministarstva zdravlja, ali nije bilo žrtava, saopštili su zvaničnici.

УБИО ТРИ МЕДИЦИНСКЕ СЕСТРЕ: Још се не зна ко стоји иза напада у Авганистану

Foto: Depositphotros

Šef imunizacionog programa Gulam Dastagir Nazari je za Rojters rekao da se eksplozija danas dogodila na ulazu u zdravstveni objekat u provinciji Nangarh.

Otprilike u isto vreme, nepoznati ubica je pucao i ubio medicinske sestre na dva odvojena vakcinaciona punkta.

Još se ne zna ko stoji iza napada, a portparol talibana još nije odgovorio na zahtev za komentar.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (0)

KAMERA KOJA I DALJE DIKTIRA PRAVILA IGRE – Huawei Pura 80 Pro