OGLASIO SE BAKU: Oborili smo dva jermenska Su-25, gađan Terter tokom posete diplomata
MINISTARSTVO odbrane Azerbejdžana saopštilo je da je uništilo iznad Nagorno-Karabaha dva jurišna aviona jermenskih snaga Su-25. Jerevan je to demantovao.
Foto: EPA
Kako je saopštilo Ministarstvo njihov cilj bili su udari po pozicijama azerbejdžanskih snaga u Gubadlinskoj oblasti Nagorno-Karabaha.
Istovremeno, u Bakuu su naveli da jermenske snage otvaraju vatru na Terter gde se nalaze predstavnici diplomatskih misija.
- Tokom posete rukovodilaca diplomatskih misija, akreditovanih u Azerbejdžanu, ambasadora, vojnih atašea i predstavnika međunarodnih organizacija, zajedno sa zvaničnicima naše zemlje, Terteru jermenske oružane snage su još jednom prekršile režim prekida vatre i ciljano gađale tu teritoriju - navodi se u saopštenju pres-službe.
Izveštač Sputnjika sa terena potvrdio je da se tokom posete diplomata Terteru čula artiljerijska paljba.
U međuvremenu, jermenska strana je potvrdila da im je Azerbejdžan predao tela 30 poginulih jermenskih vojnika.
Portparolka jermenskog Ministarstva odbrane Šušan Stepanjan je rekla i da je jermenska strana spremna da preda tela azerbejdžanskih vojnika.
Ranije danas bilo je izveštaja o žestokim obračunima u Nagorno Karabahu.
(Sputnjik)
Preporučujemo
KRVAV DAN ZA FRANCUSKU: Terorista iz Nice u Francusku došao preko Italije (FOTO/VIDEO)
29. 10. 2020. u 09:54 >> 20:50
VIKAO "ALAHU AKBAR" PRE KRVOPROLIĆA: Napadač odrubio glave dvema žrtvama?
29. 10. 2020. u 10:51 >> 11:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (1)