"PRESTANITE ODMAH!" Kina uputila oštru poruku Americi
KINESKO Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da Sjedinjene Američke Države treba odmah da prestanu da se mešaju u njene unutrašnje stvari, nakon što se predsednik Tibetanske centralne adminstracije (CTA), lider tibetanske vlade u emigraciji Lobsang Sangaj, sastao sa zvaničnikom američkog Stejt departmenta u Vašingtonu.

Foto Tanjug/AP
Sangaj se prošle sedmice sastao sa američkim specijalnim koordinatorom za Tibet i istakao da je to bio prvi put da je šef CTA primljen u Stejt departmentu, preneo je Rojters.
- Kina će preduzeti sve neophodne mere da zaštiti interese svoje zemlje - rekao je na konferenciji za novinare portparol kineskog Ministarstva spoljnih poslova Džao Liđian.
Opisujući Sangaja kao antikineskog separatistu, Džao je rekao da SAD treba da prekinu svaki zvanični kontakt sa njim.
Sastanak je poslao ozbiljno pogrešan signal tibetanskim snagama za nezavisnost, istakao je on.
- SAD treba odmah da prestanu da koriste pitanje Tibeta kao mešanje u unutrašnje stvari Kine - zaključio je Džao.
Preporučujemo

"UNIŠTILI SMO IM ČETIRI SISTEMA S-300!" Alijev se pobedonosno obratio naciji!
20. 10. 2020. u 13:26

"POVLAČENjE NIJE PORAZ, POBEDIĆEMO!" Šta to poručuje jermensko ministarstvo odbrane?
20. 10. 2020. u 13:09

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)