ORBAN POVODOM IZBORA TRAMPA: Više nismo sami, cela Amerika je sa nama
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je danas da novoizabrani predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nije mađarski "spasitelj", već da je njihov "brat po oružju".
Foto: Printskrin/Tviter/@PM_ViktorOrban
Dodao je da se Donald Tramp bori za stvari za koje se bori i Mađarska.
-Više nismo sami, cela Amerika je sa nama, cela američka Vlada, rekao je Orban u intervjuu za televizijski kanal TV2.
On je, analizirajući američke izbore, rekao da je najvažnije pitanje šta će biti sa Mađarima.
-Mi Mađari, aktuelna mađarska vlada, moramo da se založimo za mađarske interese, istakao je on, prenela je agencija MTI.
Povodom izbora Donalda Trampa za novog predsednika SAD, on je rekao da Mađarska sada "može lakše ostvariti svoje interese i ciljeve nego ranije".
-Ali samo mi možemo da ih ostvarimo, kazao je Orban.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO SAZNAJEMO: Vučić obavio telefonski razgovor sa Trampom
10. 11. 2024. u 20:45
ZAPADNI MEDIJI: Ako Tramp bude sarađivao sa Putinom, NATO očekuje mračna budućnost
10. 11. 2024. u 18:21
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO JE ČKALjA DOBIO STAN: Živeo sa porodicom u garsonjeri, a onda je usledila iznenadna poseta u novogodišnjoj noći
LEGENDARNI glumac i jedan od omiljenih komičara bivše Juge, Miodrag Petrović Čkalja zabavljao je generacije gledalaca. "Paja i Jare", "Kamiondžije", "Servisna stanica", "Ljubav na seoski način", Vruć vetar", "Put oko sveta" su samo neka od ostvarenja u kojima je igrao i izazivao kod ljudi jednu od lepših emocija - smeh.
01. 01. 2026. u 12:31
Komentari (0)