JASNA I OŠTRA PORUKA KINI: Ko to uradi, suočiće se sa posledicama

Танјуг

20. 05. 2023. u 09:25

SJEDINjENE Američke Države i savezničke zemlje saopštile su danas će se svako ko pokuša da upotrebi trgovinu kao oružje suočiti sa posledicama, čime je, kako ocenjuje Rojters, poslat jak signal Kini u vezi sa praksama za koje Vašington kaže da odgovaraju "ekonomskom maltretiranju".

ЈАСНА И ОШТРА ПОРУКА КИНИ: Ко то уради, суочиће се са последицама

Foto: Profimedia/Ilustracija

Lideri G7 na samitu u Hirošimi su obećali da će ojačati lance snabdevanja sa partnerima, posebno za čipove, baterije i minerale, preneo je Rojters.

G7, u zajedničkoj izjavi o "ekonomskoj otpornosti i ekonomskoj sigurnosti", nije posebno pomenuo Kini, iako se čini da su neki od komentara bili najjasniji koji su dosad poslati Pekingu, oko korišćenja trgovine kao političkog oružja, navodi agencija.

SAD i njeni partneri su zabrinuti zbog toga što Kina, kako smatraju, igra preveliku ulogu u nabavnom lancu, od poluprovodnika do ključnih minerala.

BONUS VIDEO: OBUKA NA "TERMINATORIMA" - Vežba mobilisanih rezervista i dobrovoljaca u Donjecku

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (7)

KAMERA KOJA I DALJE DIKTIRA PRAVILA IGRE – Huawei Pura 80 Pro