PANIKA NA MUNDIJALU! Irancima zabranjen ulaz u SAD

Komplikuju se stvari za iransku reprezentaciju

ПАНИКА НА МУНДИЈАЛУ! Иранцима забрањен улаз у САД

AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Američki državni sekretar Marko Rubio rekao je zastupnicima da SAD neće dopustiti Irancima koji su na bilo koji način povezani s Islamskom revolucionarnom gardom (IRGC) da se uključe u delegaciju te zemlje za učešće na Mundijalu.

Uprkos ratu koji su SAD i Izrael pokrenuli protiv Irana krajem februara, Rubio je rekao da Vašington "nema problema" s ulaskom iranske fudbalske reprezentacije i njenog pomoćnog osoblja u zemlju.

Iran će na Svetskom prvenstvu igrati utakmice u Sjedinjenim Državama, ali će za vreme turnira biti smešten u Meksiku.

- Ono što nećemo dopustiti jeste da u svoju delegaciju uključe ljude za koje znamo da nemaju nikakve veze sa sportom ili imaju veze s IRGC-om ili sličnim stvarima, tako da ćemo to vrlo pomno pratiti - rekao je Rubio na saslušanju odbora Predstavničkog doma.

Bonus video: Sada je sve jasno - evo šta ruski navijači stvarno misle o Kosovu

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UKRAJINA U ŠOKU: Rusija objavila sjajne vesti

UKRAJINA U ŠOKU: Rusija objavila sjajne vesti

Otkako je počeo rat u Ukrajini, a ima tome više od četiri godine, Rusija je bila na udaru mnogih sankcija. Ipak, iako se "specijalna vojna operacija", kako Ruska Federacija naziva taj krvavi sukob, nastavlja - najnovije vesti koje objavljuje jedno rusko ministarstvo - oduševilo je celu zemlju, a šokiralo Ukrajince.

02. 06. 2026. u 20:42

Komentari (0)

DANI POLJA ŠEĆERNE REPE: Sunoko okupio proizvođače