KINEZI NUDE OBNOVU, AMERIKANCI SANKCIJE: Peking umesto kažnjavanja predlaže pomoć Avganistanu
Peking, čija je ambasada otvorena u Kabulu, uoči današnjeg sastanka sedam industrijski najrazvijenijih zemalja (G7) predlažu sankcije talibanima, gde će Vašington i London predložiti sankcije talibanima, predlažu sasvim suprotno.

Foto: AP Photo/Alberto Pezzali/AP Photo/Rahmat Gul
Kina kaže da bi međunarodna zajednica trebala podrži šanse za pozitivan razvoj događaja i obnovu u Afganistanu, umesto da uvede sankcije talibanima.
- Međunarodna zajednica treba da ohrabri i unapredi razvoj situacije u Avganistanu u pozitivnom smeru, da podrži mirnu obnovu, poboljša blagostanje ljudi i poveća njegove kapacitete za nezavisni razvoj - rekao je portparol Ministarstva spoljnih poslova Vang Venbin novinarima dodavši da "uvođenje sankcija i pritisaka na svakom koraku ne može rešiti problem i biće samo kontraproduktivno".

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (3)