ZAŠTO SE STVARNO SASTAJU PUTIN I BAJDEN? Peskov otkrio šta je razlog razgovora predsednika SAD i Rusije
SAMO susret predsednika Rusije i Sjedinjenih Američkih Država Vladimira Putina i Džozefa Bajdena može da spreči pogoršanje odnosa između dve zemlje, ocenio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Džo Bajden i Vladimir Putin / Foto AP
On je za Si-En-En rekao da su loši odnosi dve zemlje glavni razlog za taj susret.
- Ovo je kritičan nivo odnosa koji zahteva susret predsednika dve zemlje kako bi se sprečilo dalje narušavanje odnosa - naglasio je Peskov, prenosi Tass.
Rekao je i da Rusija ne očekuje da će Putin i Bajden nakon sastanka održati zajedničku konferenciju za novinare.
- Čuli smo za tu mogućnost od američkih kolega, ali još čekamo konačnu potvrdu. Od samog početka predsednik Putin je bio otvoren za sve opcije - rekao je Peskov.
Dodao je da je Putin je spreman da učestvuje u zajedničkoj konferenciji za medije, ali i da održi svoju u Ženevi.
Samit lidera Rusije i SAD biće održan 16. juna u Ženevi.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)