SUPERĆELIJSKE OLUJE TUTNJE NAD REGIONOM: Strahuje se od tornada i poplava, a evo da li snažno nevreme preti i Srbiji
OVOG poslepodneva preko severnih predela Bugarske premeštaju se veoma snažne grmljavinske oluje sa gradom, olujnim vetrom, jakim gromiovima i vrlo obilnim pljuskovima.

Foto: Profimedia
Ranije su već objaveljana upozorenja na oluje, a za sever zemlje i najveći stepen upozorenja od ekstremno snažnih oluja.
Strahuje se i od suprćelijskih oluja sa orkanskim vetrovima, uz opasnost i od tornada.
Najjače oluje trenutno besne na širem području Plavena.
Inače, linija grmljavinskih nepogoda formirala se u dužini od 400 kilometara od zapada ka istoku, pojašnjava Đorđe Đurić u svojoj analizi vremenskih prilika.
Do kraja dana ove snažne oluje premeštaće se dalje prema istoku i zahvatiti i severoistok Bugarske.
Srećom, oluje iz Bugarske ne prete danas Srbiji.
Oluje će na svom putu donositi grad, obilne pljuskove, opasnost od urbanih poplava i bujica, jake gromove, lokalno i orkanske vetrove, pa se strahuje i od materijalne štete.
I dok je severna polovina Bugarske na udaru snažnih oluja i nepogoda, na jugu i jugoistoku zemlje je sunčano i tropski toplo, uz temperature iznad 35°C, lokalno u nizijama i do 40°C.
(Telegraf.rs)
BONUS VIDEO: NESVAKIDAŠNjE SCENE NA SEVERU RUSIJE: Jun, grad Dudinka okovan ledom, a ljudi - uživaju

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)