VREDNO PRIZNANJE: Vladimiru Pištalu uručena nagrada "Todor Manojlović" (FOTO)
VLADIMIRU Pištalu, književniku i profesoru istorije iz Beograda, koji živi u američkom gradu, Vusteru, u Baroknoj sali Gradske kuće u Zrenjaninu, članovi Upravnog odbora Fonda Todor Manojlović, Nenad Šaponja i Milan Bjelogrlić, uručili su Nagradu za moderni umetnički senzibilitet, a gradonačelnik Zrenjanina, Simo Salapura, umetničku sliku.
Foto: S.Sokolov
- Razmišljao sam o modernosti, modernost i tradicija su spojeni jer ono što je danas moderno, sutra će biti tradicija i modernost nekako uvek mora da bude neko neočekivano viđenje, da ne bude dosadno, predvidljivo, ja sam uvek za uzbuđenje otkrića, jer ako nešto nije otkriće za mene, kako će biti vama kao čitaocu - istakao je 29. laureat nagrade Fonda "Todor Manojlović" Vladimir Pištalo, zahvaljujući na nagradi, uz napomenu da grad koji nazivaju grad mostova mora biti dobar grad i da je lepo ponovo doći u Zrenjanin.
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)