U GALERIJI "NOVEMBAR" NA VRAČARU: "Onostrani vrt" Milije Čpajaka
NA SAMOSTALNOJ izložbi "Onostrani vrt", vajar Milija Čpajak, predstaviće u galeriji "Novembar" na Vračaru sklupture i crteže nastale tokom prošle godine, kao i nekoliko ranijih radove.

Galerija Novembar
Postavka koja će trajati od 21. januara do 28. februara, postavlja pitanja o lepoti forme i funkciji umetnosti.
Odrastao u Beogradu, umetnik se, posle osnovnih i master studija na Fakultetu likovnih umetnosti na odseku vajarstvo, kao stipendista francuske vlade, jedan semestar usavršavao na čuvenom pariskom "Bozaru".
Osvojio je i drugu nagradu na konkursu Niš Art fondacije 2017. godine, kada putuje u Koreju gde dobija priznanje za realizovanu skulpturu na grupnoj izložbi. Na konkursu za mlade balkanske dizajnere ušao je u uži izbor finalista za izlaganje na Milanskom sajmu nameštaja. Prošle godine, u okviru manifestacije "Mermer i zvuci" u Aranđelovcu, realizovao je, kao gost, skulpturu u javnom prostoru.

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

HAOS U HRVATSKOJ: Zagreb u blokadi, zatvaraju se 3 glavna mosta, a saobraćaj se obustavlja zbog koncerta Tompsona
VEĆ JE počelo fazno obustavljanje saobraćaja u oblasti oko Hipodroma - 11 dana pre koncerta.
24. 06. 2025. u 12:24
Komentari (0)