ZBIRKA JOVANKE BROZ U MAJU PRED PUBLIKOM: Galerija Matice srpske i Muzej Jugoslavije spremaju postavku dela iz doma Titove supruge
POSLE smrti Titove supruge i nekadašnje prve dame, Jovanke Broz, u Muzej Jugoslavije su stigli vredni umetnički predmeti i slike zatečeni u njenom domu.

Tijana Palkovljević Bugarski i Neda Knežević
Tokom poslednje dve godine, ova zbirka je konzervirana i restauirana u odeljenju za konzervaciju Galerije Matice srpske, a dogodine u maju će, u Novom Sadu, biti prvi put i zložena u okviru Evropske prestonice kulture. Tim povodom potipsan je protokol o saradnji između dve kulturne instucitucije, koje su do sada zajednički realizovale izložbe „Pusen i petokraka. Zbirka slika druga predsednika“ (2012) , ali i „Umetnost i vlast. Pejzaži iz zbirke Josipa Broza Tita“ (2014).
Izložbu „Kolekcija slika Jovanke Broz“ pratiće katalog na srpskom i engleskom, sa tekstovima kustosa Ane Panić (MJ) i Nikole Ivanovića (GMS). Protokol su potpisale Tijana Palkovljević Bugarski, upravnica Galerije Matice srpske i Neda Knežević, direktorka Muzej Jugoslavije.
Preporučujemo

KAKO SU SE RAZVODILI TITO I JOVANKA: Političko rukovodstvo bilo nezadovoljno prvom damom Jugoslavije
02. 08. 2020. u 15:47 >> 15:47

PROJEKAT MILIJE BELIĆA NASTAVLjA EVROPSKU TURNEJU: "Kinetika" u muzeju "Lapidarium"
03. 09. 2020. u 21:45

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

PREMINULA BAKA CANA: U njenoj kući snimana je čuvena serija "Selo gori, a baba se češlja"
Serija "Selo gori, a baba se češlja" reditelja Radoša Bajića osvojila je srca čitave Srbije, i uz nju su odrasle mnoge generacije.
23. 09. 2025. u 08:36
Komentari (0)