IZLOŽBA "SKULPTURE" JULIJANE PROTIĆ: Radovi umetnice nagrađene na 19. Likovnom konkursu "30 sa 30"

Miljana Kralj

31. 01. 2025. u 18:34

U MALOM salonu Narodnog muzeja Zrenjanin u toku je izložba skulptura Julijane Protić, dobitnice prve nagrade prošlogodišnjeg 19. Likovnog konkursa "30 sa 30" za rad "Vesela azbuka".

ИЗЛОЖБА СКУЛПТУРЕ ЈУЛИЈАНЕ ПРОТИЋ: Радови уметнице награђене на 19. Ликовном конкурсу 30 са 30

Foto Narodni muzej Zrenjanin

Reč je o autorki koja je do sada ostvarila 17 samostalnih izložbi i učestvovala na 165 grupnih izlaganja u zemlji i inostranstvu. Diplomirala na Fakultetu primenjenih umetnosti, na katedri za vajarstvo, a doktorila na Univerzitetu umetnosti u Beogradu, na studijskom programu digitalna umetnost. Zaposlena je na FPU u statusu vanrednog profesora za užu umetničku oblast - primenjeno vajarstvo.

Postavka u Zrenjaninu, nosi jednostavan naziv "Skulpture" i sadrži 16 radova različitih dimenzija i materijala i podeljena je u dve celine.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

MI SMO USPAVANI DIV, DRUGO MESTO NA TABELI NIJE OPCIJA! Prvo obraćanje novog trenera Partizana od kad je stigao u klub