ALEKSIĆ SE JOŠ NIJE OPORAVIO: Odlaže se suđenje vlasniku nekadašnjeg dramskog studija
SUĐENjE Miroslavu Miki Aleksiću, reditelju i vlasniku nekadašnjeg dramskog studija "Stvar srca", zakazano je za danas u Višem sudu u Beogradu, ali prema našim informacijama, neće se održati. Aleksić se još nije oporavio od zdravstvenih tegoba koje ima nakon dve operacije u stomaku.
Foto: Z.J.Mačak
Kako saznajemo, još nije završeno ni veštačenje njegovog zdravstvenog stanja, koje je naložio sud, a koje treba da kaže da li je sposoban da dođe i bude u sudnici i prati suđenje.
Poslednji pretres Aleksiću održan je u novembru prošle godine, kada je svedočenje završila glumica Milena Radulović, koja ga je uz još šest devojaka prijavila za silovanja i nedozvoljene polne radnje. Od tada se sva suđenja odlažu, jer je okrivljeni u decembru i januaru imao dve ozbiljne operacije. Njegov branilac Zoran Jakovljević je u februaru rekao da su predviđanja lekara da će se Aleksić oporaviti do maja, pa da se sledeći pretres zakaže u maju, ali su se tužilac i punomoćnici oštećenih bunili, smatrajući da odbrana namerno odugovlači. Tako su pretresi zakazivani svakog meseca, ali se nisu održavali.
U postupku su ostale da se ispitaju još dve oštećene devojke, a onda bi trebalo da se krene sa saslušanjem svedoka.
Aleksić je, inače, uhapšen u januaru 2021. godine, do septembra je bio u pritvoru, kada je prebačen u kućni. Sada se brani sa slobode. Suđenje mu je počelo u jesen 2021. godine.
BONUS VIDEO: MIKA IZNOSI ODBRANU - Aleksić stigao u Palatu pravde
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)