VLADA OGRANIČILA CENU DUGOTRAJNOG MLEKA: Ne sme biti skuplje od navedenog iznosa u narednih 60 dana
VLADA Srbije je na jučerašnjoj sednici u cilju zaštite standarda građana produžila važenje Uredbe o ograničenju cena osnovnih životnih namirnica za narednih 60 dana, a iz Ministarstva trgovine navode da se jedna od izmena posebno odnosi na cenu dugotrajnog mleka.

Foto Igor Marinković
- Izmenama Uredbe je precizirano da maksimalna maloprodajna cena UHT mleka sa 2,8 procenata mlečne masti ne sme prelaziti 113,99 dinara po litru, a koja uključuje trgovačku maržu koja maksimalno može iznositi 12% - navedeno je u saopštenju Ministarstva trgovine.
Podseća se da će u narednih 60 dana i cena šećera, brašna tip 400 i tip 500, suncokretovog ulja i svinjskog buta ostati nepromenjena, što znači da neće prelaziti nivo cena tih proizvoda na dan 15. novembar 2021. godine.
Tačnije, ograničenje cena primenjuje se na šećer kristal u pakovanju od jednog kilograma, brašno tip 400 i tip 500 u pakovanju do pet kilograma, uključujući i pet kilograma, jestivo suncokretovo ulje u pakovanju od jednog litra i svinjski but, precizira se u saopštenju.
Ministarstvo trgovine je, inače, danas objavilo i nove cene goriva koje će važiti do 6. maja.
Preporučujemo

VLADA OGRANIČILA CENE ŽIVOTNIH NAMIRNICA: Važe 60 dana od stupanja na snagu
28. 04. 2022. u 18:44

NOVA ODLUKA VLADE: Odobrene kvote za izvoz žitarica, brašna i ulja
20. 04. 2022. u 12:25

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (1)