U KLADOVU OTVOREN NOVI CARINSKI TERMINAL: " Svaka investicija koja otvara nova radna mesta je značajna"
NOVI carinski terminal, čija je izgradnja koštala 100 miliona dinara, na Graničnom prelazu Đerdap kod Kladova, omogućiće brži i aktivniji kontakt sa privredom, i umnogome ubrzaju carinske procedure.
Foto: Branislav Barbatesković
Novi terminal čiju je izgradnju finansirala kompanija Konal grup smešten je u privrednoj zoni Kladova i prostire se na oko 2,68 hektara površine.
- Iz godine u godinu se povećava broj kamiona na graničnom prelazu Đerdap pa se ukazala potreba da se ubrza protok teretnih vozila. Nameravamo da proširimo delatnost terminala jer je naredni korak izgradnja terminala za pretovar robe koje se transportuje Dunavom – kaže Boris Čelenković, vlasnik kompanije Konal grup koja je nedavno sa Upravom carine potpisala desetogodišnji ugovor o angažovanju novog kladovskog terminala na carinskim poslovima na području Carinarnice Kladovo.
Uz postojećih 11 na ovom terminalu zaposleno je i novih 13 radnika.
Za rad carinskih službenika adaptirane su moderne prostorije i ugrađena najsavremenija oprema za obavljanje carinske delatnosti na površini od 200 kvadrata, opremljen je zatvoren carinski skladišniprostor površine 150 kvadrata, a otvoren skladišni prostor na 400 kvadrata.
- Svaka investicija koja otvara nova radna mesta, značajna je za lokalnu zajednicu koja nastoji da bude karika koja privrednike povezuje sa resornim ministarstvima- rekao je Saša Nikolić, predsednik Opštine Kladovo.
Osim parking prostora za 150 kamiona vozačima su na raspolaganju i prostorije za odmor i osveženje.
Novi terminal tehnički je osposobljen za sprovođenje mera carinskog nadzora i carinske kontrole sa platformom za pregled vozila, kolskom vagom, opremljen je video nadzorom i fizički je obezbeđen.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)