ODRŽANA KONFERENCIJA POVODOM FORUMA "PREPOROD RUSKO-SRPSKOG JEDINSTVA": Čuvanje večnog prijateljstva i fokus na mlade lidere
U MEDIJA centru Udruženja novinara Srbije danas je održana konferencija za novinare posvećena predstojećem forumu „Preporod rusko-srpskog jedinstva“, događaju koji ima za cilj očuvanje istorijskih veza i jačanje odnosa sadašnjih i budućih generacija Ruske Federacije i Srbije.
Foto: Novosti
Na konferenciji su govorili Srđan Graovac, upravitelj Fondacije "Svetozar Miletić", i saradnik Fondacije Dejan Lisica, ističući da ovaj skup treba da posluži kao platforma za trajni dijalog između državnih i nevladinih institucija dve zemlje.
- Želimo da pokažemo da prijateljstvo ruskog i srpskog naroda traje vekovima i da ga ništa ne može poremetiti. Istorija je temelj naših bliskih odnosa i ona mora da bude osnova svake buduće saradnje. Upravo zato se i okupljamo — da razgovaramo, da stvaramo mostove i da ne odustanemo od večnog prijateljstva Srbije i Rusije - naglasio je Graovac.
Dodao je da je ključna poruka foruma da saradnja nije uvek jednostavna, te da je važno da se kroz ovakve događaje grade stabilni temelji za budućnost:
- Imamo dobre temelje, a na nama je da gradimo budućnost - istakao je Graovac.
Govoreći o značaju foruma, Graovac je dodao da ovaj skup nije zamišljen kao propagandno sredstvo, već kao autentična potreba da se sačuvaju i prodube odnosi dva naroda.
- Ovo je samo želja da se očuva prijateljstvo. Postoje, naravno, i oni koji bi voleli da se to naruši, ali mi to nećemo dozvoliti. Forum nije zamena za obeležavanje Oslobođenja Beograda — on je korak dalje u produbljivanju saradnje između Rusije i Srbije i u sprečavanju da ona bude skrajnuta - rekao je on.
Dejan Lisica iz iste fondacije najavio je da će forum biti održan u ponedeljak, 20. oktobra, u 17 časova u MTS dvorani, uz bogat program podeljen na četiri panela koji će se odvijati paralelno.
- Učesnike još ne otkrivamo, ali mogu da kažem da će se kroz panel-diskusije posebno raditi na povezivanju mladih i osvežavanju rusko-srpskog prijateljstva. Imamo dobar međunarodni odnos i želimo da ga prenesemo novim generacijama - izjavio je Lisica, dodavši da će u ime Fondacije govoriti Nemanja Zavišić.
Kroz ovaj forum, organizatori žele da stvore prostor za susret ljudi iz oblasti kulture, nauke, omladinskog aktivizma, sporta i informacionih tehnologija, kako bi zaključci sa skupa postali deo konkretne saradnje, a ne samo „mrtvo slovo na papiru“.
Preporučujemo
MUP UPOZORAVA GRAĐANE: Ako vam se jave "lekari" i traže pare - odmah spustite slušalicu
12. 12. 2025. u 22:25
VELIKI USPEH IKVBV: Prve implantacije ”Medtronic Aurora EV-ICD sistema” u zemlji
12. 12. 2025. u 17:57
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)