ZA VIKEND SE OČEKUJU OBILNE PADAVINE I PLJUSKOVI: Prognoza se mnogima neće svideti, moguć je i sneg u pojedinim delovima zemlje
NAKON vrelog leta i veoma sušnog vremena, Srbiju je u prethodna dva dana zahvatilo izraženo zahlađenje sa obilnijim padavinama.
Foto: Profimedia/Ilustracija/Printscreen/windy.com
Nakon pogoršanja, sledi nam jedan dan stabilizacije vremena. Ali potom za vikend sledi nagli preokret.
Naime, u četvrtak će nakon vedrog i svežeg jutra, tokom dana biti sunčano i toplo. Maksimalna temperatura biće od 27 do 30 stepeni. U četvrtak će sve više jačati ciklon sa zapada, a nad Srbijom i južna visinska strujanja sa kojima će stizati i topla vazdušna masa.
Tokom petka snažan visinski ciklon premeštaće se preko našeg područja dalje na istok, a u sklopu njega i veoma izražen hladni front. U Srbiji će u petak biti oblačno sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom.
Biće idealnih uslova za grmljavinske oluje i nepogode. Ponegde se očekuje grad. Biće i jakih gromova, a u predelima sa grmljaviskim olujama očekuje se da padne i više od 30 litara kiše po kvadratnom metru u kratkom vremenskom intervalu.
Oluje sa grmljavinom biće najizraženije sredinoim dana, posle podne i uveče.
Maksimalna temperatrura biće od 14 stepeni na severozapadu do 26 °C na jugoistoku Srbije.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Prodor hladnog fronta sa severozapada doneće i prodor osetno svežije vazdušne mase, uz skretanje južnog i jugozapadnog vetra na severozapadni.
Tokom vikenda nad Srbijom će biti izražen visinski ciklon.
Očekuju se veoma obilne padavine i jaki pljuskovi.
Visinski ciklon povući će sa severozapada vrlo hladnu vazdušnu masu, pa će vreme biti pravo jesenje, objasnio je Đorđe Đurić u svojoj prognozi.
Maksimalna temperatura biće od 10 do 18 stepeni.
Na višim planinama iznad 1800-2000 metara nadmorske visine očekuje se i sneg.
Kišovito i hladno vreme nastaviće se i početkom sledeće sedmice.
Od petka do početka sledeće sedmice širom Srbije očekuje se da padne od 30 do 70 litara kiše po kvadratnom metru, lokalno i više od 100 litara.
Na nekim lokacijama očekuje se da za par dana padne više kiše nego što u proseku padne za ceo mesec.
Dobra vest je da će obilne padavine narednih dana doneti značajnije poboljšanje na vodotokovima i to na manjim i srednjim.
Postepena stabilizacija vremena očekuje se sredinom sledeće sedmice.
(Telegraf.rs)
BONUS VIDEO: ŽENA SAVREMENOG DOBA PRED IZAZOVIMA: Najrazličitijih faktori razaraju porodicu
Preporučujemo
TOKOM DANA TOPLO, VEČE DONOSI SNAŽNU PROMENU: Evo kakvo nas vreme očekuje ovog četvrtka
12. 09. 2024. u 07:07
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NA PRAGU NOVA ODLUKA O POVLAČENjU PRIZNANjA TZV. KOSOVA: "Odluka o priznanju lažne države doneta je protivno volji većine građana"
Opštinski odbor Demokratske narodne partije u Nikšiću najavio da će uputiti zvaničnu inicijativu za donošenje deklaracije o stavljanju van snage odluke o priznanju samoproglašene države Kosovo.
27. 07. 2026. u 15:35
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
KAMERA OSTALA UPALjENA: Pobegao od medveda na Tari na drvo, a onda ga je ugledao odozdo (VIDEO)
NA PLANINI Tara ljubitelji prirode su nedavno, prilikom šetnje, sreli medveda, objavljeno je u Fejsbuk grupi "Ljubitelji planine Tare".
26. 07. 2026. u 12:14 >> 13:15
Komentari (0)