"NISU PITALI ODAKLE JE OSOBA DO NJIH, SAMO SU ČISTILI..." Grk otkrio kako su se ponašali srpski turisti tokom katastrofe (FOTO)
GRK Mark Adonis, objavio je juče potresan Fejsbuk status čiji je opis oduševio i dirnuo sve.

FOTO: Tanjug/AP
Naime, on se zahvalio svim turistima koji su učestvovali u spasavanju ljudi i imovine u Pilionu, a koji su i sami ostali bez automobila i stvari nakon nevremena. Među onima koji su pritekli u pomoć bratskom grčkom narodu, našli su se i Srbi.
Turisti radili rame uz rame sa Grcima
- Nezamislivo da su Srbi, Nemci, Bugari, Mađari, Grci, Austrijanci došli da odmor provedu u Malom južnom Pilionu i da su radili 3 dana kao psi kako bi spasili ono što se spasiti može. Nisu pitali odakle je osoba do njih, samo su čistili, lomili ograde, sili pesak da spasu imovinu koja nije njihova. Na kraju su nas zagrlili, rekli da su jako tužni, tešili nas, obećali nam da će ponovo doći i otišli u suzama. Poslednji, kada sam se rukovao sa njim da ga pozdravim, pogledao me je u oči i rekao ''Adonise, ti si jako dobar čovek''. Čovek kome je pokvaren odmor, koji mora da se kupa u toploj vodi 3-4 dana, ostavio je dva meseca potpuno nov auto u Mikru i doći će po njega za mesec dana, vraća se u rodni grad autobusom iscrpljen, umesto odmoran, smogao je snage da mi kaže da sam dobar čovek. Šta da kažem o tebi, moj čoveče?'' - navodi se u objavi ove stranice, prenela je Republika.
BONUS VIDEO: GRČKA: Posledice razornog požara u nacionalnom parku "pluća Atine"

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)