SPUTNJIK LAJT DVOSTRUKO SMANJUJE RIZIK INFEKCIJE: Počela vakcinacija u Moskvi
UPOTREBOM vakcine Sputnjik Lajt dvostruko se smanjuje rizik infekcije virusom korona, izjavio je direktor ruskog Centra "Gamaleja“ Aleksandar Gincburg.
Ruska vakcina
"Postoji opcija "Lajt" koja je i prva komponenta vakcine "Sputnjik V". Ako se upotrebi posebno, bez druge vakcinacije, smanjuje se mogućnost zaraze ovim virusom za 50 odsto, pa čak i za 60 odsto“, rekao je Gincburg televiziji "Rusija 1“, a prenosi Sputnjik.
Ministarstvo zdravlja Rusije registrovalo je 29. marta vakcinu "Sputnjik lajt“. Od 27. februara u Moskvi je počela vakcinacija ovim preparatom.
Kako se očekuje, ona će štititi od virusa četiri-pet meseci.
Preporučujemo
RUSKA VAKCINA SPREČAVA KORONU: Retki slučajevi kovid-19 kod vakcinisanih Sputnjikom V
26. 03. 2021. u 15:50
SPUTNjIK LAJT SPREMAN ZA UPOTREBU? U toku je registracija ove jednokomponentne vakcine
13. 03. 2021. u 22:09
VENECUELA POSLE ODVOĐENjA MADURA: Tramp najavio novi napad, tranziciju sprovodimo do kraja; CIA učestvovala? (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 18:31
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
Provokativni selfi iz kade, Anica Lazić mokra do kože (FOTO)
NA OBJAVLjENIM snimcima i fotografijama Anica se najpre pojavila u bade-mantilu, opuštena i nenametljiva, da bi potom podelila i kadar iz kade.
03. 01. 2026. u 11:51
Komentari (0)