GRAĐANI JASNO REKLI NE KURTIJEVIM MOSTOVIMA Srpska lista: Za jedanaest sati sakupljeno 3.628 potpisa
SRPSKA lista saopštila je danas da je uspešno okončano prikupljanje potpisa za peticiju protiv izgradnje Kurtijevih mostova na reci Ibar, a koje srpski narod s pravom doživljava kao simbol nametanja, podela i provokacije.Kako ističu iz ove liste u svega 11 sati, koliko je trajalo organizovano prikupljanje, 3.628 građana je svojim potpisom podržalo jasan stav da se protivi ovoj samovoljnoj i jednostranoj odluci Prištine.

Foto D.Z.
- Ovaj broj potpisa u tako kratkom roku predstavlja snažan i nedvosmislen signal – narod je protiv nametanja i politike sile- ističu iz Srpske liste iz koje se zahvaljuju svim građanima koji su pokazali odgovornost, jedinstvo i spremnost da stanu u odbranu svog grada, svoje zajednice i prava da budu konsultovani o odlukama koje se tiču njihovog života.
Iz Srpske liste dodaju da će peticija u narednim danima biti zvanično predata predstavnicima zemalja Kvinte, misiji KFOR-a, misiji EULEH, Evropskoj uniji, OEBS-u i UNMIK-u, uz zahtev za: hitnu i jasnu reakciju na ponašanje institucija u Prištini, obustavljanje izgradnje mostova bez konsultacija sa srpskim narodom i poštovanje osnovnih demokratskih i međunarodnopravnih principa.
Inače, kako navode iz ove liste Srpski narod nije protiv razvoja i infrastrukture, ali jeste protiv odluka koje se donose bez njega i protiv politike čiji je cilj da izbriše njegovo postojanje na ovim prostorima.

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"Danas đavo posebno uživa u tim našim SLAVAMA - ti ljudi su obmanuti!"
OTAC Rafailo Boljević upozorava da mnogi Srbi danas slavom više zavaravaju demone nego što slave Boga. Svetitelj se često izruguje kada se slava pretvori u paganski događaj.
19. 10. 2025. u 10:46
Komentari (0)