BIVŠI DIREKTOR STEJT DEPARTMENTA PRIZNAO GREŠKU: Žalim što su SAD priznale tzv. Kosovo
Bivši direktor za političko planiranje u Stejt departmentu Morton Halperin izjavio je da je priznanje jednostrano proglašene nezavisnosti tzv. Kosova bila greška i kršenje Rezolucije Ujedinjenih nacija i da žali zbog te odluke.

Foto: Printskrin
Halperin je, u emisiji „Going underground“, komentarišući paralele koje se prave između Krima i Kosova i Metohije, te konstataciju da bi, ako bi podržavao jednostrano proglašenu nezavisnost tzv. Kosova – trebalo da podrži i samostalnost Krima.
- Dogovor je bio da Kosovo (i Metohija) bude pod nadzorom Saveta bezbednosti UN i da njegova budućnost bude određena kroz pregovore u koje bi trebalo da budu uključeni Srbi i Albanci. Dogovor bi onda morao da prihvati Savet bezbednosti UN - pojasnio je Halperin, prenosi "Kosovo online".
Inače, Halperin je, između ostalog, službovao kao specijalni savetnik pomoćnika državnog sekretara odbrane za međunarodne bezbezbednosne poslove, a kasnije je postao najmlađi zamenik pomoćnika državnog sekretara za odbranu.
Bio je aktivan u administraciji predsednika Džonsona, Niksona, Klintona i Obame.
Preporučujemo

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

ISTINA O BEBEKOVOM POREKLU: Demantovao pogrešne informacije
PEVAČ Željko Bebek proslavio se u bendu Bijelo dugme, a onda je nizao uspehe i u solo karijeri. On je decenijama na javnoj sceni, a malo ko zna da njegovo ime nije Željko.
25. 06. 2025. u 16:30
Komentari (0)