MINISTARKA PRAVDE JASNA: Vjerica Radeta i Petar Jojić ne mogu biti izručeni
MINISTARKA pravde Maja Popović govorila je jutros za TV Prva o promenama Ustava Srbije i kazala da Kosovo i Metohija ostaje u preambuli najvišeg pravnog akta.
Foto Ž. Knežević
Ona je istakla da promene ustave tiču promenama u sudstvu i nezavisnosti sudstva i pravnog sistema.
- Sudije moraju da imaju adekvatne plate kako bi se smanjila mogućnost korupcije - kazala je Popović i dodala da sudije imaju izuzetne plate.
Promenama ustava, ističe, menja se da sudije i tužioca ne bira parlament, već Visoki savet sudstva, odnosno Visoki savet tužilaca, a ne Skupština
Govoreći o pretrpanosti sudova i čekanju preseda, ona je istakla da je izmena Zakona o parničarskom postupku su rešenje za to.
Ona se, takođe, osvrnula i na slučaj Vjerice Radete i Petra Jojića, odnosno zahteva da budu izručeni Hagu.
- Odluka se o Radete i Jojića se neće promeniti. Ta odluka je pravosnažna. Njihovo izurčenje se traži zbog nepoštovanja suda, ne ratnog zločina - objasnila je ona i kazala da se građani Srbije se ne izručuju zbog nepoštovanja suda.
Foto: A. Stanković
(B92)
Preporučujemo
RATKO MLADIĆ IMA JEDNU NADU: Šešelj o potezu generalove odbrane koji može sve promeniti
08. 06. 2021. u 17:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)