PRELOMILA SE I POČELA DA NESTAJE POD VODOM: Pogledajte kako je potonula barža na Dunavu u blizini Smedereva (VIDEO)
U BLIZINI ušća Velike Morave u Dunav kod Smedereva potonula je barža prilikom utovara na bageru “BP-7 Beli”. Povređen je mornar sa plovnog bagera koji je hospitalizovan, saopštilo je Udruženje profesionalnih lađara Srbije.

Foto: Printskrin
U saopštenju se navodi da se barža, kao i plovni bager, nalaze se u vlasništvu DMB Šiping iz Rume.
- Na plovni bager “BP-7 Beli” je do sada podnošeno nekoliko predstavki nadležnoj inspekciji plovidbe, na žalost bez ikakvih promena po prijavama. Bager već više od godinu dana nije propisno obeležen, ime na oplati se ne podudara sa imenom na transponderu, broj i kvalifikacija posade je vrlo upitna i ne postoji istaknuta zastava Srbije. Napominjemo da tehnički ispravan objekat ne može da se prelomi niti da potone, što bi pod lupu trebalo da stavi sistem pregleda i nadzora brodova kao i rad Uprave za utvrđivanje sposobnosti brodova za plovidbu - stoji u saopštenju Udruženja.
Preporučujemo

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (1)