U DOLJEVCU PROGLAŠENA VANREDNA SITUACIJA: Evakuacija meštana zbog izlivanja reke, na snazi je narandžasti meteoalarm
SNEG i dalje pada širom Srbije, najviše ga ima na planinama – na Kopaoniku preko 70 centimetara, na Staroj planini 40, a na Zlatiboru 30 centimetara. Na Pešterskoj visoravni snega ima preko pola metra, a u Tutinu pada ledena kiša zbog čega su mnoga seoska domaćinstva ostala bez struje. U opštini Doljevac zbog izlivanja reke proglašena je vanredna situacija. Na snazi je narandžasti meteo-alarm.

Foto: V.I.
Putni pravci prvog i drugog prioriteta su prohodni osim na deonici auto-put E-80 kod mesta Crvena Reka u smeru ka Pirotu, rekla je Angelina Redžić iz Nacionalnog centra za obaveštavanje, prenos RTS.
Prema njenim rečima oko 70.000 potrošača je imalo ili ima problema sa snabdevanjem električnom energijom.
U opštini Doljevac proglašena je vanredna situacija zbog izlivanja vodotokova. Iz sela Šainovac evakuisano je 16 meštana koji su smešteni u Doljevcu.
Sneg je usporio saobraćaj na autoputu "Miloš Veliki" na deonici Preljina-Obrenovac i na Divčibarama, gde je visina snežnog pokrivača 30 centimetara.
Zbog snega i klizišta auto-put E-80 kod mesta Crvena Reka u smeru ka Pirotu je jedini neprohodni pravac prvog prioriteta, saopštavaju Putevi Srbije. Na pojedinim planinskim deonicama zabranjen je saobraćaj za teretna vozila a vozačima se preporučuje oprez i obavezna zimska oprema.
Kada je reč o Beogradu snega ima između 10 i 15 centimetara a na širem području grada i više.
Prema rečima rukovodioca Zimske službe JKP "Beograd put" Željka Maravića na rašćišćavanjuse radi već drugu noć neprekidno i do sada nije bilo većih problema.
- Prvo smo uklanjali sneg mašinama a zatim smo posipali puteve. Sneg je težak pa smo uz asistenciju komunalnih službi otklonili grane koje pod težinom snega padaju. Kada se završi prvi prioritet a to je 80 odsto, onda se pristupa i sporednim ulicama. Ne smemo da dozvolimo da ulice pod usponom budu klizave - rekao je za RTS Maravić.
Na širem području Beograda snežni pokrivač je i duplo veći od centralnih ulica a na raščišćavanju su angažovana 93 tima.
Iako pada susnežica snežnog pokrivača na ulicama Niša i okoline nema.
Putevi su vlažni i moguće je stvaranje leda pri tlu pa je oprez u vožnji neophodan, javlja dopisnica RTS-a.
Preporučujemo

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)