U ČAČKU OBELEŽEN DAN PRIMIRJA: Položen venac na spomenik "Četiri vere"
POVODOM obeležavanja Dana primirja u Prvom svetskom ratu u sredu je gradonačelnik Čačka Milun Todorović položio lovorov venac na spomenik “Četiri vere”, podignut 1934. na Gradskom groblju u Čačku, koji je jedinstveno spomen obeležje na svetu, jer piramida na sve četiri strane sadrži obeležja sve četiri vere koje su se tukle u Velikom ratu: pravoslavni i katolički krst, muhamedanski polu mesec i šestokraku Davidovu zvezdu, a ispod spomenika je skripta u kojoj su pohranjeni zemni ostaci 914 ratnika iz Srbije i još 14 država Centralnih sila.

Foto: GU Čačak
Todorović je zapalio i sveću na spomenik srpskom vojskovođi u Prvom svetskom ratu, komandantu Druge armije vojvodi Stepi Stepanoviću, koji se takođe nalazi na čačanskom groblju.
- Na dan kada obeležavamo potpisivanje primirja i kraj Prvog svetskog rata, ali i veliku pobedu i vaskrsenje srpske države, sećamo se vojnika, ratnika i civila, velikih vojskovođa i junaka, koji su dali svoje živote za odbranu Srbije i doneli joj slobodu. Veliku žrtvu su naši preci podneli u ratu, a mi se danas nalazimo na velikim iskušenjima u miru. Tokom poslednjih nekoliko meseci, skoro svaki aspekt našeg života je promenjen, a pandemija koronavirusa nas je podsetila da su heroji i danas, svuda oko nas.

Foto: GU Čačak
Pre svega lekari i medicinske sestre, tehničari, zdravstveni radnici koji su u samom centru odbrane, ali i svi ostali koji brinu o deci, starima, ugroženima, svako na svom radnom mestu, u porodici, vrtiću, školi, svom komšiluku. Boreći se, svi zajedno protiv pandemije, uviđamo da su slobode i vrednosti, za koje su se borili naši preci, dragocene, a naš dug njima najveći mogući. Našem vojvodi Stepi Stepanoviću i svima njima, dugujemo večni pomen i zahvalnost, a njihov primer će nas uvek inspirisati i voditi napred – kazao je gradonačelnik Todorović.
Preporučujemo

IZRAEL UDARIO JAČE NEGO IKAD, NAPADNUTE INSTITUCIJE U SRCU TEHERANA: "Verujemo da je veliki broj pripadnika IRGC-a ubijen"
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 12:17

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)