U VALJEVU BEZ NOVIH SLUČAJEVA KORONE VEĆ 10 DANA: Epidemiološka situacija u Kolubarskom okrugu stabilna

Б. П.

16. 09. 2020. u 15:16

U VALjEVU i Kolubarskom okrugu već 10 dana nema novih registrovanih slučajeva zaraze korona virusom.

У ВАЉЕВУ БЕЗ НОВИХ СЛУЧАЈЕВА КОРОНЕ ВЕЋ 10 ДАНА: Епидемиолошка ситуација у Колубарском округу стабилна

Foto: Pristup

U Opštoj bolnici u Valjevu na lečenju od kovida 19 nalaze se tri pacijenta, a u kućnoj izolaciji je 14 građana. Znatno je manje i pacijenata u kovid ambulanti Doma zdravlja u valjevskom Novom naselju – za razliku od špica drugog talasa, kada je bilo i po 300 pregleda, sada dnevno ima od 50 do 80 pacijenata, od toga je trećina prvih pregleda, a ostalo su kontrole.

Od novih pacijenata koji se javljaju na pregled, većina je sa simptomima prehlade koje su svojstvene za ovo doba godine. Imaju bol u grlu, malaksalost, temperaturu do 37,5 stepeni, ali su dobrog zdravstvenog stanja. Posle lekarskog pregleda, na kovid 19 dnevno se testira 30 osoba. Od 1. septembra u kovid ambulanti u Novom naselju dežura i pedijatar, tako da roditelji, koji sumnjaju na koronu, treba da decu dovedu na pregled.

Počela je sezona respiratornih infekcija, deca su pošla u školu, nešto više se boravi u kući, ima i puno alergijskih reakcija, ambrozija je u punom jeku, koje treba razlikovati od virusnog oboljenja – ističe dr Vanja Vučetić Vuković, načelnica Službe za zdravstvenu zaštitu odraslih Doma zdravlja Valjevo.

- Čim osete prve simptome, pacijenti treba odmah da se jave lekaru, da bi se na osnovu pregleda, utvrđivanja opšteg stanja i laboratorijskih nalaza zaključilo o kakvoj se infekciji radi. Građani su sada postali mnogo revnosniji i javljaju se na vreme.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: Nije dovoljno jak! Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.

06. 08. 2025. u 16:06

Komentari (0)

KRAJ! Dušan Tadić i Crvena zvezda - završena priča!