OČEKUJE SE BOLJA SITUACIJA NAREDNIH DANA: U Pazaru i Tutinu stanje pod kontrolom
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić poručio je večeras da veruje da će narednih dana epidemiološka situacija u Srbiji biti bolja i da će početi da se smanjuje broj zaraženih korona virusom.

Foto G. Šljivić
- Verujem da ćemo narednih dana krenuti sa smanjenjem broja zaraženih. U prethodnih pet, šest dana nismo imali događaje koji bi mogli da povećaju broj zaraženih, posebno ne u Beogradu i Novom Sadu, kao najproblematičnijim mestima - rekao je Vučić za RTS.
Dodao je da se epidemiološka situacija smirila i u Novom Pazaru i Tutinu.
- Mislim da će polako, možda za još jedan dan, krenuti smanjivanje. To su jasne zakonomernosti, nema tu slučajnosti ili da je neko baba Vanga - imate događaje koji do nečega mogu da dovedu ili nemate takve događaje. Kad ih nema situacija će biti bolja - rekao je Vučić.
Dodao je da će Srbija svakako da obavlja još više testiranja.
Komentarišući poziv austrijskog kancelara Sebastijana Kurca građanima te zemlje da ne putuju na Zapadni Balkan, Vučić je rekao da on lično govori građanima Srbije da ne putuju ni u jednu drugu zemlju, a posebno ne u zemlje koje ne testiraju mnogo.
- Nemojte da putujete u zemlje koje ne testiraju, prvo to proveriti - rekao je Vučić i naveo da države koje malo testiraju verovatno imaju mnogo više zaraženih nego, primera radi, Srbija, koja mnogo testira.
Vučić kaže da je svaki život koji je izgubljen užas i tragedija za porodicu i da tim ljudima ništa ne može da vrati najmilije, ali kaže da je na državi da obezbedi najbolje uslove, bolnice, najviše transportnih respiratora, stabilnih respiratora, kao i redovne plate i penzije medicinskim sestrama i lekarima, kojima su već uvećane plate u aprilu, ali i pre toga.
Preporučujemo

PREDSEDNIK NAJAVIO EKONOMSKE MERE: Država plaća 60 odsto minimalca za jul i avgust
22. 07. 2020. u 20:32

PREDSEDNIK VUČIĆ GOSTOVAO U DNEVNIKU: Do kraja avgusta Srbija dobija novu Vladu (FOTO)
22. 07. 2020. u 19:36 >> 20:34

PREMINULO JOŠ DVOJE KRALjEVČANA: Potvrđeno 58 novih slučajeva virusa korona
22. 07. 2020. u 17:32

OGLASIO SE ORBAN: Izdao veliko upozorenje zbog Irana
MAĐARSKI premijer Viktor Orban upozorio je da bi, u slučaju da se Iran raspadne zbog trenutnog rata, region mogao da postane neupravljiv i van kontrole, što bi imalo ozbiljne globalne posledice.
20. 06. 2025. u 10:34

ŽESTOKA PRETNjA TRAMPU IZ MOĆNE DRŽAVE: Ako se SAD uključe u rat, napašćemo vas
MOĆNA šiitska milicija iz Iraka, Kataib Hezbolah, koja ima podršku Irana, zapretila je napadima na američke vojne baze širom Bliskog istoka ukoliko se administracija Donalda Trampa odluči da interveniše u eventualnom sukobu između Izraela i Irana.
20. 06. 2025. u 09:27

CECINA KUMA ZVERSKI UBIJENA U SAČEKUŠI: Izrešetali je iz heklera sa prigušivačem - mladi život ugašen u cik zore
SVETLANA Ceca Ražnatović i Željko Ražnatović Arkan upoznali su se 11. oktobra 1993. godine na proslavi dana Srpske dobrovoljačke garde u Erdutu, a već 19. februara 1995. godine izgovorili su sudbonosno "Da" pred prijateljima i porodicom.
20. 06. 2025. u 15:23
Komentari (19)