MOTORNI PILOTI SUTRA KOD PARAĆINA: U Davidovcu 8. memorijal „Pilot Mihajlo Petrović“
ZA SRPSKE vazduhoplovce predstojeći vikend biće vrlo uzbudljiv jer pored dva svetska kupa u vazduhoplovnom modelarstvu koja će se održati kod Zrenjanina, Paraćin će biti domaćin pilotima opšte avijacije.
Foto: Fejsbuk/Vazduhoplovni savez Srbije
Na sportskom aerodromu u Davidovcu u subotu, 6. juna, održavće se 8. Memorijal „Pilot Mihajlo Petrović“ - takmičenje motornih ilota u reli letenju.
Takmičenje će se odvijati prema važećem pravilniku Vazduhoplovnog saveza Srbije i učestvovaće posade više aero klubova.
Ovaj memorijal se organizuje radi sećanja na prvog školovanog pilota srpske avijacije Mihajla Petrovića, koji je tragično izgubio život 20. marta 1913. godine kod Skadra. Petrović je rođen u selu Vlakča kod Kragujevca 14. juna 1884, pa je obavezni deo Memorijala do sada bio počasni krug pilota sportskih aviona iznad njegove rodne kuće.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)