NEPRESUŠNI IZVOR RADOSTI I NADE: Božićna čestitka arhiepiskopa i mitropolita žičkog Justina
Povodom najradosnijeg hrišćanskog praznika – Božića, tradicionalnu božićnu čestitku uputio je ariepiskop i mitropolit žički Justin.
G.Šljivić
- Svim sinovima i kćerima bogomspasavane Eparhije žičke čestitamo Božić, nepresušni izvor radosti i nade naše. Imajući u srcu arhangelsku blagovest, koju su čuli pastiri u vitlejemskoj noći: „Ne bojte se; jer vam, evo, javljam radost veliku koja će biti svemu narodu. Jer vam se danas rodi Spas, koji je Hristos Gospod, u gradu Davidovu“, i mi imamo potvrdu naše vere u Bogomladencu, koji se rađa u obličju malenog i nejakog deteta, predaje se nama krajnjim smirenjem i postaje jedan od nas - navodi se u božićnoj čestitki mitropolita žičkog Justina. - Čestitamo vam praznik Božijeg očovečenja i našeg oboženja, želeći vam blagosloveno 2026. leto dobrote i milosti Gospodnje. Mir Božiji – Hristos se rodi! Vaistinu se rodi!
Preporučujemo
Ukupnjavanje parcela u paraćinskoj opštini: U toku je konkurs za dobrovoljnu komasaciju
25. 04. 2026. u 16:12
Zakazana sednica SO Paraćin: U pisanom sazivu osam tačaka za razmatranje
25. 04. 2026. u 14:28
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)