KARAVAN KRENUO IZ SOMBORA: Počela nova akcija bezbednosti saobraćaja
U Somboru na Trgu Svetog trojstva danas je počeo Karavan bezbednosti saobraćaja, sa ciljem da se podigne svest građana o značaju poštovanja saobraćajnih propisa radi unapređenja bezbednosti na putevima.
Foto:Grad Sombor
Karavan bezbednosti saobraćaja otvorio je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić ističući da je cilj ovog projekta da u direktnom kontaktu sa građanima doprinese unapređenju stavova o bezbednom učešću u saobraćaju.
-Saobraćaj je jedna od oblasti koja je najviše doprinela razvitku društva, ali istovremeno jedna od oblasti koja odnosi najviše života. Svake godine u našoj zemlji oko 500 osoba izgubi život u saobraćajnim nezgodama, a gotovo 20.000 bude povređeno. Za nekog su ovo samo brojevi, ali za hiljade osoba i njihovih porodica to su trenuci koji zauvek menjaju živote - poručio je Dačić. - Nažalost, i pored katastrofalnih posledica saobraćajnih nezgoda, često smo kao društvo skloni da svoju bezbednost u saobraćaju uzimamo zagarantovano i često smo stava da se to nama ne može i neće desiti. Naprotiv, za saobraćajnu nezgodu dovoljan je jedan trenutak nepažnje.
Po rečima Milana Nikolića, generalnog sekretara Auto-moto saveza Srbije građani će kroz zabavu i igru, naučiti i podsetiti se svih saobraćajnih propisa.
-Na drugoj strani imamo primere vozila oštećenih u saobraćajnim nezgodama, kao podsetnik kakvu koncentraciju i odgovornost zahteva učestvovanje u saobraćaju, bilo da je reč o pešacima, biciklistima ili vozačima automobila. Auto-moto savez Srbije duže od 50 godina organizuje takmičenje o poznavanju saobraćajnih propisa „Šta znaš o saobraćaju“, a poslednje dve godine naši mališani su prvaci Evrope – rekao je Milan Nikolić.
Karavan bezbednosti saobraćaja sastoji se od brojnih radionica, predavanja, javnih časova o bezbednosti saobraćaja na putevima, a nakon Sombora, tokom maja i juna, putovati u Bor, Kruševac, Valjevo, Novi Pazar i Pirot.
Preporučujemo
UHAPŠEN ZBOG ORUŽJA U KOLIMA: Somborska policija kaznila vozača pežoa
15. 05. 2024. u 08:24
"OSMEH VOJVODINE VEĆ DOVEO INVESTITORA": Sombor predstavio svoje potencijale
27. 04. 2024. u 18:20
KROV NAD GLAVOM ZA ŠEST PORODICA: Sombor nastavlja da pomaže izbeglice
25. 04. 2024. u 17:18
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)