BRUKA I SRAMOTA: U Vranju oskrnavljen mural stradalom padobrancu Ognjenu i spomenik doktoru Kopši (FOTO/ VIDEO)
NA liku mladog padobranca su farbom prekrivene oči, a broj iz imena jedinice je od 63. prepravljen u 68. Žutom farbom je ispisano ime „Alah“, na delu murala posvećenom Ognjenu Trajkoviću. Nekoliko metara odatle i spomenik doktoru Franji Kopši je takođe oskrnavljen.
foto:Privatna arhiva
Žutom bojom zamazane su oči čuvenom vranjskom lekaru. Ostali spomenici u Gradskom parku nisu dirani.
foto:Privatna arhiva
Ognjen Trajković nastradao je pre dve i po godine prilikom padobranskog skoka u Nišu. U njegovu čast u Vranju je urađeno nekoliko murala sa njegovim likom i amblemima 63. Padobranske brigade.
Doktor Franjo Kopša, lekar iz Slovenije, došao je u Vranje u periodu nakon oslobođenja od Turaka.
Preporučujemo
BIBLIOTEKA U VRANjU: Popust povodom obeležavanja oktobra - meseca knjige
17. 10. 2023. u 14:08
ZNAČAJNO KNjIŽEVNO PRIZNANjE: Stevanova knjiga za decu "okićena" međunarodnom značkom
17. 10. 2023. u 09:47
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"ONA JE ZLA!" Ova poznata srpkinja je zaova Snežane Đurišić (FOTO)
"MALO je zla, ali je naša..."
02. 11. 2025. u 16:10
Komentari (0)