DANAS JE PREPODOBNI JUSTIN ĆELIJSKI I VRANJSKI: Proslavljena eparhijska slava
Eparhija vranjska je, u prisustvu velikog broja vernika, obeležila eparhijsku slavu, Prepodobnog Justina ćelijskog i vranjskog.
D. Ristić
Sveta liturgija služena je u porti Svepravoslavnog društva Prepodobni Justin ćelijski i vranjski, a služio je episkop Pahomije, uz sasluženje sveštenstva i monaštva eparhije vranjske.
Nakon liturgije episkop vranjski Pahomije čestitao je slavu svim okupljenim vernicima, uz poruku da svi treba da se trudimo da se dobrim delima približimo našim velikim svetiteljima, kao što je Justin ćelijski, koji je zaštitnik eparhije vranjske.
Obeležavanju slave prisustvovali su i zamenica gradonačelnika Zorica Jović i predsednik Skupštine grada dr Dejan Tričković, a predstavnici Justinove omladine, ovogodišnji domaćini slave, predali su kumstvo za narednu godinu Gradu Vranju.
Preporučujemo
OPLjAČKANA JOŠ JEDNA CRKVA KOD VRANjA: Nestao novac sa ikone
13. 06. 2023. u 12:17
CRKVA SE PRIDRUŽUJE SLUŽBENOM GONjENjU: Optuženi za pljačku Eparhije izlazi iz pritvora
13. 06. 2023. u 13:28
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"NIJE ZASLUŽILA DA JOJ SE OVO DESI": Milša kroz suze o Miri Banjac i njenoj tragediji - jednu rečenicu koleginice pamtiće zauvek
GLUMICA Milica Milša ne krije da su ona i njen suprug, Žarko Jokanović, učinili sve da Miru Banjac vrate na scenu posle velike porodične tragedije koja ju je zadesila.
02. 11. 2025. u 10:23
Komentari (0)