PUT DO NERADINA USKORO BEZ KRATERA: Brujanje putarskih mašina ovih dana obradovalo stanovnike istočnog dela opštine Irig
POSLE dugog čekanja konačno su započeli radovi na rehabilitaciji puta Irig-Neradin, koji je bio u veoma lošem stanju, pa oni vozači koji su bili u mogućnosti redovno su ga obilazili kako bi izbegli havarije na vozilu.

Foto S. Kostić
Pored toga što više neće biti rupa, put će se i proširiti, pa će se ubuduće vozači bezbedno i mimoilaziti.
Državni put drugog reda, koji spaja dve opštine, Irig i Inđiju, sa veoma je frenkventnim saobraćajem, a posebno u letnjem periodu, kada počnu ekskurzije i posete manastirima.
- Put će se raditi u dužini preko četiri kilometra, ili malo više od Neradinske česme. Nama i to znači, samo da počnu radovi, pa kada se steknu uslovi, neka se završi do Krušedola. - kaže zamenik predsednika opštine Miodrag Bebić, dodajući da ove radove finansira JP "Putevi Srbije".
Put će dobiti novi asfalt, ali će biti i proširen, pa će se bez problema odvijati dvosmerni saobraćaj, što do sada nije bilo moguće.
- Kada bi vozilo nailazilo iz suprotnog pravca, jedan od vozača je morao da siđe sa puta, i to teškom mukom, jer su pored velike rupe, još kada se napune vodom posle kiše, pa se i ne vide - naglašava Bebić.
Put Irig-Neradin, pored toga što skraćuje saobraćajnu vezu do Inđije, često koristi veliki broj vikendaša ali i turista na putu do tri čuvena fruškogorska manastira.
- Taj put nam je od velikog značaja, prvenstveno zbog razvoja turizma, ali i zbog naseljenih mesta koja su nam u cilju da opstanu, a ne da se gase - ističe Bebić.
Upravo loša saobraćajnica bila je "kočnica" u razvoju ugostiteljstva, jer put su koristili samo oni koji su morali.
- Ima dosta žena koje rade u fabrikama u Inđiji, jedne idu organizovanim prevozom - autobusom, dok druge putuju svojim kolima. Za nas je put postao nepodnošljiv - kaže Vesna M. iz Iriga, koja je jedna od njih.
KAO PISTA
U zapadnom delu iriške opštine, odnosno od Rivice prema Vrdniku i Maloj Remeti, putevi su urađeni tako dobro da često vozači kažu, put je kao pista.

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)