SAVINDAN U LEPOSAVIĆU: Biblioteka „Sveti Sava“ obeležila praznik (FOTO)
DANAŠNjI praznik posvećen Svetom Savi, prvom srpskom arhiepiskopu i prosvetitelju obeležen je i u biblioteci ,,Sveti Sava" u Leposaviću.
Foto: D.Zečević
Obeležavanju današnje slave i sečenju slavskog kolača pored sveštenstva prisustvovali su i predstavnici lokalne samouprave na čelu sa predsednikom opštine Zoranom Todićem.
-Kroz različite kulturne aktivnosti pokazali ste da sledite put koji nam je zacrtao naš prvi arhiepiskop i prosvetitelj Rastko Nemanjić - Sveti Sava.
Vaš rad svojevrsna je borba za odbranu našeg kulturnog i nacionalnog identiteta. Mi smo tu da zajedno sa državom Srbijom i Kancelarijom za Kosovo i Metohiju radimo na stvaranju boljih uslova u kojima ćete obavljati svoje aktivnosti.
Foto: D.Zečević
Neka vam Sveti Sava i njegova borba za srpski narod bude vodilja u daljem radu-rekao je predsednik Todić čestitajući slavu zaposlenima u ovoj ustanovi i poručivši im da je na njima veliki zadatak da kroz svoj rad daju doprinos u očuvanju srpskog kulturnog identiteta.Zahvalivši se opštinskom rukovodstvu i zaposlenima u ovoj ustanovi kulture, direktorka biblioteke „Sveti Sava“ Aleksandra Balović se takođe,zahvalila i Ministarstvu kulture i informisanja Vlade Republike Srbije i Kancelariji za Kosovo i Metohiju na nesebičnoj pomoći i podršci u svakodnevnom radu.
-Njihova pomoć zalog je našeg opstanka i ostanka na ovim prostorima, a mi ćemo se dodatno potruditi da dostojno sledimo put svetosavlja-rekla je Balović.
Preporučujemo
PATRIJARH PORFIRIJE: Sveti Sava utemeljio sistem vrednosti srpskog naroda
27. 01. 2022. u 14:43
DANAS JE SVETI SAVA: Ako zagrmi na Savindan, u narodu postoji jasno verovanje
27. 01. 2022. u 11:45
VUČEVIĆ ČESTITAO SAVINDAN ŠKOLARCIMA: Na vama budućnost svih nas počiva!
27. 01. 2022. u 10:32
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)