SLAVNI AMERIKANAC NIKADA NIJE VOLEO ĐOKOVIĆA: Ima pozitivan skor sa Novakom, često je pričao protiv Srbina, a sada je promenio ploču
Bivši američki teniser Endi Rodik je u intervjuu datom kanalu „Tenis“ govorio 13. avgusta, na Dan levorukih, o najuticajnijim igračima koji su igrali levom rukom, a posebno je apostrofirao Rafaela Nadala kao najtežeg protivnika.
EPA/EFE
„Rafa nije uobičajeni levoruki teniser, bar kada je servis u pitanju. Kada kažete levoruki serveri, na pamet padaju Felisijano Lopez, Greg Rusedski, čak je i Goran Ivanišević bio ‘davež’, ali Rafa je uvek imao način kako da se izvuče. Čak i ako promaši i loptica bude kratka, svejedno ide gore, i nemate onda preterano dobre opcije, posebno jer ne možete samo da je pošaljete preko linije. Bilo je teško za mene“, rekao je Rodik prilikom komentara mečeva protiv Nadala.
No, potom je usledio kompliment za Đokovića:
„Mislim da je Novak zaista promenio igru, jer ima sposobnost da preusmeri lopticu gde želi sa velikom preciznošću“, rekao je Rodik.
Podsećanja radi, Rodik je često tokom karijere imao zlurade komentare na račun Đokovića. Optuživao ga je da se folira, nije verovao Novakovim povredama.
Njih dvojica su se sastali devet puta, Endi je zabeležio pet pobeda, a Novak jednu manje.
Ipak, u poslednje vreme Amerikanac sve češće iskazuje poštovanje najboljem teniseru sveta.
HAMBURG SE U STILU VRATIO U BUNDESLIGU: Nekadašnji prvak Evrope je daleko od zone ispadanja i ne zna za poraz više od mesec dana
SERIJU od pet vezanih mečeva četa Merlina Polcina pokušaće da produži na "Meva areni" gde je od 20.30 dočekuje Majnc.
20. 02. 2026. u 08:18
RUSIJA ZAPANjENA POTEZOM UKRAJINE! Hitno reagovala i Marija Zaharova: Gazite temelje čovečanstva!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu - iz Ukrajine. A i iz Kremlja.
20. 02. 2026. u 15:11
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (1)