ZVEZDA PALA U MINHENU: Bajern ponovo koban za Srbe, crveno-beli sve dalje od plej-ina

Filip Milošević

01. 03. 2024. u 22:25

CRVENA zvezda doživela je novi poraz u Evroligi, pošto je izgubila od Bajerna u Minhenu sa 74:66 (20:19, 12:8, 21:19, 21:20)

ЗВЕЗДА ПАЛА У МИНХЕНУ: Бајерн поново кобан за Србе, црвено-бели све даље од плеј-ина

M. Vukadinović

Crveno-beli su dobro otvorili susret. Napad je sjajno funkcionisao što je omogućilo gostima da povedu sa 10:19. Ipak, od tog trenutka potpuno je šampion Srbije stao u igri na polovini rivala, što je rival iskoristio i serijom 13:0 preuzeo vođstvo.

Izabranici Janisa Sferopulosa od tada nijednom nisu uspeli da povedu i kada god bi malo spustili zaostatak tim Pabla Lasa je imao spreman odgovor.

Zvezda je uspela početkom četvrte četvrtine da priđe na minus dva - 53:51 posle trojke Majka Tobija. No, ni to nije bilo dovoljno za preokret, pošto je Bajern trojkama Isaka Bonge uspeo da vrati razliku na pristojno odstojanje.

Osetio se u igri gostiju izostanak Miloša Teodosića, organizacija napada je dosta trpela čak i sa Jagom na terenu koji nije pružio dobru partiju.

Crveno-bele je ovaj poraz dodatno udaljio od šanse da se nađe u plej-inu i ogromno čudo bi bilo da se tim iz Beograda nađe među 10 najboljih ekipa u Evroligi.

Najefikasniji kod pobednika bio je Devin Buker sa 22 poena, pratio ga je Serž Ibaka sa 12. Na drugoj strani najviše se istakao Džavonte Smart sa 13, dok je Džoel Bolomboj dodao 11.

Bajern je sada na učinku 12-15, a Zvezda je na 10-17. Bavarci u narednom kolu gostuju Efesu, dok vicešampion ABA lige ide na noge Monaku.

Nemački tim je ove sezone bio baš koban po srpske klubove, pošto je u tri od četiri meča sa rivalima iz Beograda izlazio kao pobednik.

KK Bajern - KK Crvena zvezda, (74:66)

40' Kraj utakmice u Minhenu. Crveno-beli su doživeli peti poraz u poslednjih šest mečeva u Evroligi. Bajern je slavio sa 74:66.

38' Crveno-beli već nekoliko minuta ne uspevaju da stignu do poena. Bajern to koristi i ponovo odlazi na dvocifrenu prednost. 68:57.

37' Deluje da je Bajern napravio lepu prednost i da će se crveno-beli teško vratiti u igru. Preko Ibake su ponovo otišli na devet poena razlike 66:57

35' Prvi poeni na meču i Dejana Davidovca. Vrlo važna trojka za priključak crveno-belih. 62:57

34' Tajm-aut Sferopulos. Bajern je ptrojkom Bonge otišao ponovo na plus sedam, 59:52.

33' Trojkom Bolmaro prekida seriju Zvezde. Na drugoj strani Hanga je imao dva penala ali je bio polovičan. 56:52.

32' Zvezda je na samo posedu razlike! Nemanja Nedović je nakon sjajnog prodora upisao lake poene. 53:51.

31' Majk Tobi pogađa trojku na asistenciju Adama Hange! Crveno-beli prilaze na samo dva poseda razlike. 53:49

Kraj treće četvrtine!

30' Treća četvrtina je završena trojkom Adama Hange! 53:46.

29' Nakon promašaja Hange, Bolomboj zakucava i smanjuje prednost bavaraca. 50:43.

28' Luka Mitrović novim poenima održava crveno-bele u ovom meču. 46:39.

26' Bolja ofanzivna utakmica u drugom poluvremenu. Luka Mitrović je fenomenalno izbacio Serža Ibaku i položio loptu u koš. 44:37.

25' Trojkom Nemanje Nedovića crveno-beli spuštaju prednost na samo pet poena razlike! 40:35.

24' Serž Ibaka je pogodio dugu dvojku, zatim je Luka Mitrović fauliran i otišao na liniju penala gde je bio polovičan 40:30.

22' Upisuje se i kapiten Bajerna Vladimir Lučić u listu strelaca i ovom trojkom odvodi domaću ekipu na najveću prednost na ovom meču. 38:29.

21' Drugo poluvreme počinje trojkom Devina Bukera. Na drugoj strani uzvraća Gedraitis dvojkom. 35:29.

Kraj druge četvrtine!

20' Završena je druga četvrtina. Napadački vrlo loša utakmica za prvih 20 minuta igre sa obe strane. 32:27.

19' Nakon tajm-auta Jago asistira za Bolomboja koji zakucava loptu u koš. 32:27.

18' Košem Karsena Edvardsa bavarci odlaze na plus sedam. Tajm-aut Janis Sferopulos. 32:25.

17' Džavonte Smart prekida post od tri minuta bez koša na obe strane. 28:25.

14' Nakon nekoliko promašaja sa obe strane, Danko Branković postiže trojku i donosi domaćoj ekipi pet poena prednosti. 28:23.

12' Upisuje se i Gilespi u listu strelaca. Sjajno je Jago asistirao za bivšeg centra Bajerna. 23:21.

11' Druga deonica počinje kao što se završio prvi period, trojkom Obsta. Bajern je napravio seriju od 13:0.

Kraj prve četvrtine!

10' Završena je prva četvrtina trojkom Obsta. Ekipa iz Minhena nakon 10 minuta vodi sa 20:19.

8' Nekoliko loših napada na obe strane. Devin Buker prekida seriju promašaja i upisuje lake poene. 15:19.

6' Jago Dos Santons je namestio ruku. Pogodio je dalekometnu trojku. Sa druge strane jedan od najboljih šutera u Evropi, Andreas Obst postiže svoju prvu trojku na meču. 13:19.

5' Domaća ekipa preko Bukera realizuje dva napada za redom i smanjuje prednost crveno-belih. 10:14

4' Džoel Bolomboj pogađa iz desnog kornera trojku! Zvezda odlazi na osam poena razlike. 6:14.

3' Ibaka drži Bavarce u igri. Nakon tajm-auta postiže nove lake poene. 6:11.

3' Tajm-aut Pablo Laso. Crvena zvezda je sjajno otvorila meč i nakon nepuna tri minuta igre ima prednost od sedam poena razlike. 11:4.

2' Džavonte Smart je poentirao. Ibaka prolazi lako pored Bolomboja i upisuje svoj drugi koš na meču. 4:4

1' Meč je počeo! Prvi napad ima Crvena zvezda. Luka Mitrović postiže prve poene na meču, crveno-beli vode 2:0. Sa druge strane uzvraća Serž Ibaka polaganjem, i izjednačuje rezultat 2:2.

Tekst potpisa

Sastavi:

Zvezda - Jago Dos Santos, Džavonte Smart, Rokas Gedraitis, Luka Mitrović, Džoel Bolomboj

Bajern - Leandro Bolmaro, Karsen Edvards, Vladimir Lučić, Devin Buker, Serž Ibaka

UOČI MEČA:

Crveno-beli su u Minhen došli oslabljeni, lišeni pomoći jednog od najboljih igrača Miloša Teodosića. Takođe, Janis Sferopulos ne može da računa ni na Nikolu Tompića i Treja Tompkinsa.

Pablo Laso isto ima problema sa sastavom ekipe. Van stroja su Elijas Heris, kao i jedan od najboljih košarkaša dosadašnjeg dela sezone u Evroligi, Silvijan Francisko.

Zvezdi je ovo pratkično poslednja šansa da se uključi u borbu za plej-in.

Bajern se trenutno nalazi na skoru 11-15, dok je Zvezda na 10-16.

Ekipa sa Malog Kalemegdana je slavila protiv Bavaraca u prvom delu sezone (74:68).