OTPUŠTEN DIREKTOR OTVARANJA OLIMPIJSKIH IGARA: Ispričao staru šalu o holokaustu
Organizatori Olimpijskih igara u Tokiju otpustili su danas direktora ceremonije otvaranja, samo dan uoči početka Igara, pošto su njegovi raniji komentari o holokaustu izazvali negodovanje javnosti. Kentaro Kobajaši je otpušten sa te funkcije zbog šale koju je izrekao o holokaustu, u okviru jednog komičnog programa iz devedesetih godina prošlog veka, a koja se nedavno ponovo pojavila u lokalnim medijima.

Foto arhiva VN
To je najnoviji u nizu skandala koji su zadali glavobolju organizatorima Olimpijade, ocenjuje agencija Rojters. Predsednica Organizacionog komiteta Igara, Seiko Hašimoto, na konferenciji za novinare izjavila je da je svesna da su skandali neke ljude okrenuli protiv ceremonije, kao i da je Kobajaši otpušten zbog njegovih komentara koji su ismevali tragičan događaj u istoriji. I međunarodna jevrejska organizacija za ljudska prava "Centar Simon Vizental" je osudila ranije ponašanje Kobajašija.

KO ĆE NA ZVEZDU U PLEJ-OFU: Kijevljani su favoriti, ali ni Kiprani nisu bez šansi
IAKO su oba tima već obezbedila učešće u grupnoj fazi jednog od UEFA takmičenja, ulog u ovom dvomeču je ogroman – pobednik ide u plej-of Lige šampiona, gde će igrati protiv boljeg iz duela Crvena zvezda – Leh Poznanj.
05. 08. 2025. u 07:09 >> 01:36

RUSI MIRE SRPSKE I POLjSKE HULIGANE? "Vri" među navijačima pred Leh - Crvena zvezda!
Ko pravi najbolje koreografije na Balkanu? Mnogi balkanski navijači će reći - Zvezdine "delije". Ali, uskoro će one da "odmere snage" sa nekim ko je i sam impresivan po tom pitanju. A ko je, za mnoge balkanske navijače, istinski strah i trepet.
04. 08. 2025. u 20:00

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)