RAZBIJENA GITARA KURTA KOBEJNA PRODATA PO REKORDNOJ CENI: Zaostavština frontmena "Nirvane" vredi milone
GITARA koju je frontmen Nirvane Kurt Kobejn razbio na pozornici prodata je za gotovo 600 hiljada dolara, objavila je u subotu aukcijska kuća.

Foto Printskrin Youtube
Crni "Fender Stratocaster" ponovo je sastavljen, no na njemu više ne može da se svira. Na gitari su potpisi trojice članova kultnog sastava: Kobejna, basista Krista Novoselića i bubnjara Dejva Grola.
Na gitari su i dalje vidljive pukotine koje je Kurt napravio, rekao je za agenciju "Franc Pres" Kodi Frederik.
- Kada je bio na sceni i svirao, Kurt Kobejn je bio mašina. Bio je ljut i to se osetilo. Posebno po načinu na koji je postupao sa svojim instrumentima - kazao je u maju.
Frederik smatra da oštećena gitara simbolizuje "oštećenog muzičara" i to "sirovo i burno vreme" u muzici.
Nirvana je osnovana krajem osamdesetih u severozapadnoj američkoj saveznoj državi Vašington. Grupa stiče širu slavu 1991. godine objavom drugog albuma "Nevermajnd" koji je prodat u više od 30 miliona primeraka.
(Informer)
BONUS VIDEO:
UMESTO LOKOMOTIVE: Pogledajte kako snagator iz Austrije vuče kompletnu železničku kompoziciju
Preporučujemo

Ulaznice za Belgrade Music Week od danas po promo cenama – 40% popusta
22. 05. 2023. u 14:58

DANAS JE LETNjI SVETI NIKOLA: Šta prema verovanjima nipošto ne treba raditi
22. 05. 2023. u 08:05

OVO JE ANDREJ POPOVIĆ: Priča o njemu i uspesima koje postiže je neverovatna (VIDEO)
ŠAMPIONI U FOKUSU: Andrej Popović mladi fizičar iz Kikinde
17. 09. 2025. u 13:52

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"NE MOGU DA TE GLEDAM": Oliver Dragojević sa OVOM pevačicom nije hteo da nastupa - zato što je Srpkinja
NEKADAŠNjA pevačica Koktel benda Jelena Ristić, svojevremeno je otkrila detalje s koncerta na kojem su nastupali Kemal Monteno i Oliver Dragojević.
19. 09. 2025. u 09:13 >> 09:22
Komentari (0)