KRAGUJEVAC ČEKA "RIBLJU ČORBU": Objavljen spisak izvođača na "Arsenal festu" od 24. do 26. juna
POZNAT je spisak učesnika 11. "Arsenal festa", koji će, pod sloganom "Spasimo muziku", biti održan od 24. do 26. juna na prostoru Kneževog arsenala u Kragujevcu, na tri bine.
Foto Dubravka Milaković
Prvi put će na ovom festivalu, i to završne večeri, zasvirati "Riblja čorba", što će, ujedno, biti njihov prvi nastup posle smrti bas gitariste Miše Aleksića, u novembru 2020.
Bora Đorđević podseća da je "Čorba" poslednji put svirala 29. februara 2020. u Kranju, sa Aleksićem na bini.
- Biće nam nezamislivo teško bez njega, ali znamo da nas on odozgo gleda i tera da nastavimo - emotivno će Đorđević.
- U Kragujevcu će na bas gitari biti naš binski tehničar Ivan Stanković Ivke, basista benda "Orvel 69". On je već jednom menjao Mišu, na koncertu u Kruševcu. Tačno je da nismo dugo svirali, i svi smo veoma uzbuđeni zbog nastupa na "Arsenal festu". Uvek imam tremu, a sada, na samu pomisao na nastup, umirem od straha, ali, vežbaćemo i bićemo odlični. To dugujemo i našim vernim simpatizerima i Miši.
Dnevna ulaznica košta 1.500 dinara, a komplet za sve tri večeri 3.000 dinara.
Preporučujemo
PRVI SUSRET POSLE SMRTI MIŠE: Bora Đorđević tajno se sastao sa ostatkom "Riblje čorbe"
18. 05. 2021. u 23:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)